10 otázek pro Ivana Šafránka

V dnešním díle představíme člověka, se kterým se potkáváme hlavně v šanovském kostele.


1. Krátké představení
Narodil jsem se před cca 40 lety v Teplicích a ač jsem nikdy nebyl extra talent na techniku, tak jsem nakonec skončil vzděláním a přesvědčením jako zapřisáhlý materialista – strojní inženýr se specializací „materiálové inženýrství“.
S úžasnou manželkou Katkou máme 2 synky, Vojtu a Dana, ze kterých mám radost.
Nebyl bych tu bez mých rodičů, kterých si velmi vážím za to, jak mě vychovali a co vše pro mě udělali.

2. Oblíbený koníček
Rád chodím po vysokých horách a kopcích, ze kterých je rozhled. Dost mě bere ten pohled na lidskou nepatrnost v porovnání s přírodou a horami. Podobně jako při čtení Žalmu 8:
Vidím tvá nebesa, dílo tvých prstů, měsíc a hvězdy, jež jsi tam upevnil: Co je člověk, že na něho pamatuješ, syn člověka, že se ho ujímáš?

3. Oblíbený film
Ty jo, jen jeden? Nedávno mě celkem zaujal Bohemian Rhapsody. Z těch starších asi třeba Kmotr, nebo Terminátor. Matrix by asi taky šel. Intelektuální filmy fakt nemusím, radši něčím zajímavý „relax“.

4. Oblíbená hudba
No, všelijaké různé zajímavé věci, od baroka až po pop.
Poslední dobou jsem stále fascinován Fascinátorem od Master‘s Hammer. Opakovaně si teď po částech pouštím „Inferno Fantasie“ od Maxe Regera a různé barokní kousky od Nigela Kennedyho.
V autě mi řve Sodoma Gomora a Řezník, na kytaru nejčastěji Nohavicu, nebo Müllera.

5. Oblíbená kniha
Hele, jednu konkrétní „nej“ nedám. Nedávno se mi moc líbila třeba knížka rozhovorů s L. Heryánem – U Božího Mlýna, taky celkem Metro 2033 od D. Gluchovského, je z toho patrný takový ruský styl ála bratři Strugatští. Kmotra už jsem zmínil u filmů. Nejvíc se asi vracím ke Švejkovi, pro jeho nadčasovost, milou satiru a absurditu a obecně postoj „hlavně se z toho nezbláznit“.

6. Oblíbené jídlo
Všechna, která nemusím vařit a připravovat. Takže vlastně téměř všechna, díky mojí milované ženě.

7. Oblíbené místo
Hory.

8. Oblíbený světec
Ty mi dáváš… No… Honem někoho…  Jan Křtitel, patron Teplic. Pankáč. Drsňák. Velbloudí srst, kobylky a med s žihadly. Jsem zvědav, jak bychom takového člověka v dnešní době přijali my. Nebo možná radši ani nejsem.

9. Největší duchovní zážitek
To asi nebudu zveřejňovat, víra je pro mě spíš intimní.

10. Kam bych pozval známého do Teplic a okolí:
Do štoly Starý Martin, na Komárku a pak do restaurace Beethoven.