10 otázek pro JANU TÓTHOVOU

1. Krátké představení:
Jmenuji se Jana Tóthová, bydlím v Oseku, pocházím z Duchcova, pracuji v Mostě jako pracovník v sociálních službách (konkrétně v osobní asistenci), mám 2 dospělé děti, studuji 2. rokem sociální práci na VOŠ v Mostě, chodím 1. rokem do přípravy na biřmování. Ve Farním zpravodaji Teplice připravuji každý měsíc dětskou stránku a byla jsem k mé velké radosti přizvaná do týmu kurzů Alfa.

2. oblíbený koníček
spánek, literární ,,tvořeníčko“ do šuplíku, houbaření, jízda v autě, uklízení, četba, křížovky, PC, ze sportu pak plavání a stolní tenis

3. oblíbený film
české oddychové filmy s dětskými hrdiny

4. oblíbená hudba
písničky Lucie Vondráčkové, bratří Nedvědů

5. oblíbená kniha
knihy české spisovatelky Vlasty Javořické

6. oblíbené jídlo
jablko, jogurt, pizza, řízek – jakýkoliv

7. oblíbené místo
můj byt

8. oblíbený světec
moje patronka Jana de Chantal a potom sv. Jan Bosko, jehož život a dílo jsem zahrnula i do své semestrální práce

9. největší duchovní zážitek
(Mohu se u této otázky trochu rozepsat?) Od nedávné doby, kdy mě víra potkala, je jich několik. Už hlavně TO, že mi v těžkých chvílích Bůh přišel naproti s otevřenou náručí. Jinak bych pak nemohla zažít i ostatní, třeba moji zcela první půlnoční mši (v roce 2016 v Šanovském kostele), večerní modlitbu Taizé ve farní kapli v Raspenavě ve společnosti ostatních Alfáků a účastníků našeho kurzu Alfa (březen 2017). Ale na prvním místě je zcela jistě můj křest v dubnu 2017. Nezapomenutelný a hluboký (nejen) duchovní zážitek. Děkuji za něj Hospodinu a rovněž i za všechny další, které pro mě chystá.

10. kam bych pozval (-a) známého do Teplic a okolí
Asi bych je pozvala do Oseka, který mám moc ráda. Čeká tady na ně třeba prohlídka oseckého kláštera, modlitba v kostele Nanebevzetí Panny Marie, procházka ke zříceninám Rýzmburku, naučná stezka, bludiště v korunách stromů, posezení v jednom z oseckých pivovarů…….

Závěrem: všem, kteří dočetli až sem, přeji pohodu, radost a stálý dostatek Boží lásky ve dnech všedních i svátečních.