10 otázek pro Petra Macka

Fotograf společnosti Člověk a víra, organizátor farních plesů, šéf tanečních pro mládež i dospělé, milovník ferrat a dobrých věcí. Petra Macka nepřehlédnete nejen pro jeho výšku.


Krátké představení:

S mojí ženou Alicí a 2 dětmi Honzíkem (15), Maruškou (10) bydlíme v rodinném domku v Přestanově. Náš nejstarší syn Tomáš (24) žije a pracuje v Brně. Pracuji ve společnosti KS Kolbenschmidt Czech Republic, a.s. a současně vedeme s mou manželkou v Teplicích klasické taneční kurzy pro mládež a pro dospělé. Focení, které je mým velkým koníčkem, mě přivedlo k projektu Člověk a Víra, který prostřednictvím fotografie zachycuje vztah člověka a Boha. Pro teplické společenství tímto projektem dokumentuji významné události ze života našich farností. Již několik let také s Alicí pořádáme teplický farní ples.

Oblíbený koníček:

Koníčků mám víc, ale ze všeho nejraději tančím a fotím. Když mám možnost, tak s kamarády rád podniknu ferratový výstup. Focení také doprovází další pro mě příjemnou aktivitu, a tou je cestování s rodinou.

Oblíbený film:

Mám rád celou řadu filmů, ale v poslední době bych na první místo zařadil nádherný snímek Nedotknutelní.

Oblíbená hudba:

Rád poslouchám swingové a foxtrotové rytmy, takže rád využívám příležitosti k návštěvě koncertů orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky, ale nepohrdnu ani poslechem kapely Queen.

Oblíbená kniha:

Mám rád humoristické knihy, v poslední době se rád vracím ke knize Poslední aristokratka a k jejím dvěma pokračováním.

Oblíbené jídlo:

Pokud má žena připraví svíčkovou na smetaně s karlovarským knedlíkem, je to pro mě prvotřídní gastronomický zážitek. Když k tomu přidá ještě zákusek ve formě rýžového fitness dortu, je to téměř nepopsatelné.

Oblíbené místo:

Rád jezdím s rodinou v jakémkoliv ročním období do německého příhraničního Altenbergu, především do lázeňského komplexu Raupennest.

Oblíbený světec:

Vzhlížím k životu svatého Jana Boska, a i proto se také s Alicí připravujeme v předaspirantátu Sdružení salesiánů spolupracovníků.

Největší duchovní zážitek:

Nejsilnějším duchovním zážitkem byl pro mě vlastní křest poté, co jsem konvertoval k víře v Pána.

Kam bych pozval známého do Teplic a okolí:

Návštěvu bych rozhodně v Teplicích pozval na Zámecké náměstí, do lázeňské uličky a do zámeckého parku.