A už máte otevřeno???

Byla nejčastější otázka od dětí při průchodu sídlištěm. Když jsme jim konečně mohli říct ANO, byla vidět radost v jejich očích. A tak jsme 5. září zahájili běžný provoz obou našich středisek i pobočky na Zámeckém náměstí.

V Proseticích se rozběhly naše tradiční kroužky: Mixík (kde společně čteme a rozebíráme příběhy, jazykolamy a pohádky), různé sportovní kroužky, vaření, výtvarka, hudebna, počítače a doučování.

První akce, která se v Proseticích konala, byla zahajovací diskotéka. Přišlo asi 250 dětí i rodičů a zaplnili celý dvůr. Jako hlavní host byla pozvána skupina Kaminiko. A také přišel poprvé do našeho střediska náš maskot Sawy. Přivedl ho samotný don Bosko a děti se s ním hned spřátelily. Připravil si pro ně hru a měl plný kornout bonbónů, které celou dobu rozdával. Společně s dětmi tancoval, hrál hry, povídal si a pojídal špekáčky. Byla to velmi povedená akce, a doufáme, že i Sawy si ji užil a bude do střediska chodit co nejčastěji.

V Trnovanech na Luně jsme zahajovali školní rok etapovou hrou Zpátky do pravěku, děti plnily různé úkoly a ceny jim předávala jeskyní žena. Některé děti se zprvu bály, ale starší kamarádi jim pomohli strach překonat.

Přihlásit se můžete do kroužků tvoření, divadlo pro nejmenší, hudebna, pohybové hry, dílna nebo vaření. Nově otvíráme holčičárnu a sebeobranu.

V příštím týdnu na Luně pokračujeme Herním festivalem, během kterého se každý den můžete zapojit do tematických her. Všechny aktivity plánujeme venku, první stanoviště je u zastávky MHD Luna pod schody do areálu, v případě deště se přesuneme do 2. patra budovy. Herní festival je určen všem dětem bez rozdílu věku, tedy i těm, které u nás ještě nebyly ani třeba neplánují naše kroužky navštěvovat….

V pondělí si vyzkoušíme Tvořivé aktivity – na jednotlivých stanovištích budeme malovat, vystřihovat, vyrábět. V úterý vám představíme naše hudební nástroje, na které se můžete učit hrát v našich kroužcích. Ve středu vás čeká Sportovní den. Ve čtvrtek vyzkoušíme vaše Chytré hlavičky rébusy a plněním různých úkolů. A pak už přijde Divadelní den. Režisér Orry pro vás připravil báječný program – muzikál, divadlo, improvizace… Neváhejte a přijďte se podívat.