Akce na Luně

   Konec září se v našem středisku nesl v duchu oslav našeho národního patrona sv. Václava. Spolu s návštěvníky střediska jsme připravili pásmo scének a různých soutěží. Myšlenkou, která jednotila celé odpoledne, bylo hledání mírového řešení konfliktů a vstřícnost k vzájemné dohodě. V úvodní scénce jsme se přenesli na bitevní pole těsně před střetnutí mezi knížaty Václavem a Radslavem. Děti byly vtaženy i do rozhodování o životě a smrti v té chvíli podrobeného knížete Radslava. Mohli rozhodnout o osudu tohoto knížete. Svatému Václavovi se povedlo naše klienty přesvědčit o tom, že je lepší si udělat z poraženého kamaráda než jej zabít a tak si proti sobě poštvat kamarády poraženého. Závěrečná scéna byla zase z momentu, kdy se svatý Václav rozhoduje, jestli zaplatit daň pro císaře anebo vytáhnout s armádou do bitvy. Václavův bratr Boleslav radí, aby se táhlo do bitvy. Naše dětská se přidaly na stranu Boleslava a tak stejně jako v historii musel svatý Václav těžce obhajovat svou vizi pokojného řešení. I u nás se to povedlo, takže dějiny mohou zůstat v klidu a beze změn.

  3.říjen byl věnován svatému Františkovi a ochraně zvířat a přírody. Asisský světec nám vyprávěl příběh svého života a nabádal naše klienty k ochraně přírody a ostatního božího stvoření. Účastníci soutěží spojovali mláďata a jejich rodiče, přidávali názvy květin a ostatních rostlin. Na konci nás svatý František obdaroval jablkem.

 12. října navštívili předškoláci dýňové slavnost v Zahradnictví u Dvořáků. Výsledkem bylo několik pěkně vyřezaných dýní a mnoho nových zážitků a dojmů. 

 

Další fotky najdete zde