Akce v březnu v Proseticích

15.2 se u nás konal Valentýnský ples, na kterém jsme volili Miss a Missáka 2013. Akce se moc povedla, celkem se zúčastnilo cca 60 dětí a do samotné soutěže Miss se zapojilo 16 dětí. Děti se měly představit, říct co nejraději dělají, předvést volnou disciplínu a odpovědět na vylosovanou otázku. První tři z kluků i dívek dostali korunku, šerpu a sladkou odměnu. Rovněž jsme dělali tombolu, do které dostali lístky ti, kteří byli mezi prvními 20 příchozími. Ples provázely různé soutěže a taneční a hudební vystoupení.

O jarních prázdninách jsme pořádali výjezd na 5 dní do Jablonce, na běžky. Některé děti na tom stály prvně, jiné už byly zkušenější, ale zapojit se mohl každý. Celý týden provázel akci doprovodný program a děti byly také v místní plavecké hale.

Pro ty, kteří nejeli na hory jsme pořádali ve středisku akce: plavecká hala, pečení moučníku (svatebních koláčků), soutěžení ve středisku (posilování, překážková dráha, stolní fotbálek), dvě témata z projektu One (negativní jevy a média) a také jednodenní běžkování na Komárku. Všechny akce se vyvedly a nenastal žádný problém.

Zapojili jsme se jako každý rok do výtvarné akce Vlajka pro Tibet. Amálka s předškolními dětmi vyráběla vlajku z barvené rýže a Romana odpoledne při výtvarné výchově vyráběla se školními dětmi koláž vlajky. Umístili jsme se na prvních místech.

Lucie Rupprichová