Akce v Proseticích

aneb uskutečnilo se v dubnu a v květnu

13.4.2012 se u nás ve středisku konala Pyžamová párty. Na akci mohly děti, které si s sebou donesly pyžamo, do kterého se u nás převlékly. Akce se konala po několika letech a dětem se moc líbila. Hráli jsme hodně her, například: polštářovou bitvu se zmačkanými papíry – děti házely papíry na druhé družstvo a vyhrálo to, které mělo papírů na svém území méně. Soutěžili jsme o nejlépe zazpívanou ukolébavku, nejšílenějšího náměsíčného tanečníka nebo plazení k cíli ve spacím pytli na čas. Také jsme vyhlásili nejlepší pyžamo a nejlépe předvedeného plyšáka – Miss plyšák. Všechny tyto hry se dětem opravdu líbily a celá akce byla vtipná J Také my vedoucí jsme byli v pyžamech a to se dětem také moc líbilo.

20.4 se uskutečnila akce Plavecká hala za víčka – celý měsíc březen jsme sbírali pet víčka (zmíněno v minulém článku) a prvních pět dětí, které nasbíraly nejvíce, šlo za odměnu plavat.

Další akcí bylo pálení čarodějnic na farní zahradě. Tato akce byla společná – našeho střediska a střediska na Luně. Po příchodu na faru jsme si zahráli seznamovací hru s představováním. Děti z obou středisek spolu pěkně spolupracovaly. Poté jsme společně ve dvou družstvech hledali po farní zahradě rozstříhané papírky, které dohromady daly text právě o čarodějnicích. Poté si vzal slovo Vašek, který pojal čarodějnice hrou o dobrých a špatných věcech. Ty špatné jsme pak spálili v ohni. Nakonec přišlo na řadu opékání buřtů, na které se děti moc těšily. Pomáhal nám Jirka Machutka, který perfektně připravil dřevo a oheň a byl ochoten vyndávat spadlé buřty z ohně.

5.5 vyjela vedoucí Stáňa s dívkami z naší taneční skupiny Little Cats na vystoupení do Duchova. Bohužel se nemohly dostavit všechny tanečnice, takže vystupovaly jen ve dvou (ze čtyř). Holkám se akce moc líbila, i když se neumístily. Byly nadšené z vystoupení ostatních a na takovéto akci byly poprvé. Další jejich vystoupení proběhne během lázeňské sezony, kde by měly nastoupit v plné sestavě.

11.5 byl Pavel se staršími kluky z posilovny v plavecké hale v Teplicích. Bylo to za odměnu pro ty, kteří chodí pravidelně. Sešlo se jich tam sedm.

 

Fotky ze všech akcí najdete zde 

 

 

                                                                                 Lucie Rupprichová