Akce v Proseticích

od poloviny října do poloviny listopadu

První den podzimních prázdnin se u nás ve středisku konaly turnaje ve stolním fotbálku a ping pongu. Děti si navzájem fandily a povzbuzovaly se a atmosféra byla výborná.

Další naší akcí byla Haloweenská diskotéka, kterou jsme pojali jako maškarní rej, kdy děti mohly přijít v jakékoli masce, nemusely mít strašidelnou, ač takové se objevovaly nejvíce. Náš kolega Vašek, který učí náboženství ve středisku, během diskotéky vysvětloval rozdíl mezi Haloweenem a dušičkami, formou hry přijatelnou pro děti. Dlabali jsem dýně, soutěžili jsme o nejlepší masku a tacovali.

2.11 nacvičovala naše taneční skupina Little Cats sestavu, kterou si připravovala na několik vystoupení, které jí během měsíce listopadu a prosince čekají. Děvčata se dostavila v plném počtu a akce probíhala bez problémů.

9.11 jsme vyráběli papírové létací draky. Byla to náročná činnost a dětem to šlo hůře, přesto někteří draci byly dokončeni a zkoušeli jsme s nimi létat, moc to ale nešlo J Na tuto akci navazovala další, kterou jsme měli ve spolupráci s dětským domovem v Tuchlově – drakyáda, pouštění draků a vyhodnocení nejhezčího. Na tuto akci jsme použili jak vyráběné draky, tak kupované.

Velikou akcí, kterou jsme připravovali delší dobu, byl křest hip hopového alba naší střediskové skupiny Descontrol. Konal se v diskotékovém prostoru Club Luna 07. Zúčastnilo se jí mnoho dětí, dospělých účastníků i novinářů. Na akci vystupovali i další účastníci střediskových kroužků – pěvecké duo Angel Twins, Fedy a Rasch a naše taneční skupina Little Cats. Akce měla veliký úspěch a vydařila se.

16.11 se konala výroba lampionků, která byla velice manuálně náročná. Přesto se nám povedlo pár lampionů dotáhnout do konce. S nimi jsme šli následující den na lampionový průvod Teplicemi, který se konal u příležitosti výročí Sametové revoluce. Také jsme se zúčastnili vzpomínkové piety u kašny na Benešově náměstí, kde jsme s dětmi zazpívali tématickou píseň Náměšť.

Lucie Rupprichová