Akce v prosinci v Proseticích

23.11 u nás proběhlo zdobení perníčků, které jsme vyráběli a následně prodávali za účelem sbírky peněz pro našeho na dálku adoptovaného indického chlapce Fernandese Schanela. Zdobení se dětem moc líbilo, i samotná příprava polevy. Vyrobili jsme jich asi 100 kusů, které se všechny prodaly během 14 dní.

24.11 se konal tradiční farní ples, na kterém vystupovaly naše děti ze střediska, a to taneční skupina Pink Roses a rapeři Fedy a Rasch. Všichni naše vystupující hlasitě podporovali.

30.11 jsme s dětmi přespali ve středisku. V rámci programu jsme využili některých témat z projektu One, který jsem zmiňovala v minulých měsících. Děti přespání ve středisku milují a moc se na něj těší. Většinu noci nespí a to se jim moc líbí J použili jsme témata z oblasti volného času, lidských práv a důstojnosti člověka.

5.12 k nám do střediska přišel pro motýlkové (předškolní) děti Mikuláš. Akce se zúčastnilo mnoho rodičů s dětmi a probíhala v poklidném duchu posezení u čaje a přítomnosti Mikuláše s andělem, čert se objevil jen na chvíli.

7.12 jsme pořádali mikulášskou divokou diskotéku, při které se hodně tancovalo a soutěžilo. Také po celou dobu vystupovalo spousty dětí – taneční skupina Dream Stars, naše taneční skupina Pink Roses, pěvecké duo Angel Twins a rapeři Fedy a Rasch. Mikuláše jsme přivolali nacvičenou písničkou a poté jsme mu do mikrofonu přečetli různé tématické básničky. Vždy do této akce zapojujeme děti formou čertů a andělů, nyní, první rok jsme zkusili obsadit do role Mikuláše dítě. Vydařilo se to a měli jsme velkou radost, že roli Roman Horváth zvládl.

8.12 přijel do Teplic na Zámecké náměstí Vánoční kamion Coca cola. Celý výtěžek byl věnován na naše středisko. Měly tam vystoupit naše děti – Pink Roses, ale bohužel podium bylo malé a nevešly by se tam. Tak to vystoupením zachránili rapeři Fedy a Rasch. Byla obrovská zima, ale i tak se sešlo velké množství lidí.

 

Lucie Rupprichová

 

Fotky z akcí