Andělé ve Fontáně

Od soboty 1. března 2014 je ve 3. patře nákupního centra Fontána k vidění výstava obrázků, které zaslaly děti do soutěže „Namaluj svého anděla“. Salesiánské středisko Štěpána Trochty jako organizátor soutěže uspořádalo u příležitosti vernisáže těchto obrázků zábavné soutěžní odpoledne, kterého se zúčastnily desítky dětí i jejich rodičů.

„Do výtvarné soutěže se letos zapojil rekordní počet soutěžících, celkem 177 dětí,“ popisuje průběh soutěže její koordinátorka, Stanislava Schöpková, „oceněné děti si odnesly poukázky na nákup výtvarných pomůcek v hodnotě až 300 Kč.“ Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích do 7 let, 8-14 let a 15-26 let. Zúčastnily se základní školy i jiné instituce, např. ZŠ Nové Lázně v Teplicích, ZŠ Jaroslava Pešaty, ZŠ Zborovice, jednotlivci z Turnova, z Plzně či Farního úřadu Chomutov. Slavnostní předání odměn proběhlo již na konci února 2014.

Zábavného odpoledne ve Fontáně se zúčastnily desítky dětí i se svými rodiči. Známý teplický žonglér Radim Lůžek děti hned na začátku pobavil svými triky s diabolem, o hudební vystoupení se postaral rapper Feddy, zpěvačky Lucie a Aneta a kapela složená z dětí, které navštěvují salesiánské středisko na Luně. Děti mohly zkusit procvičit své schopnosti v nejrůznějších disciplínách: hod míčkem do andělského košíku, navlékání korálků, překážková dráha nebo například skládání obrázku anděla.

„I v dalších měsících připravujeme podobné programy pro veřejnost, zejména pro děti a rodiny,“ popisuje plány ředitelka salesiánského střediska Vendulka Drobná. „Na nejbližší z nich si děti v sobotu 29. března ještě zavzpomínají na letošní olympiádu. Další je nachystána na Velký pátek, 18. dubna 2014 do centra Teplic. Formou drobných her si děti připomenou velikonoční příběh ukřižování Ježíše Krista.“   Více informací o připravovaných akcích je možné nalézt na www.teplice.sdb.cz.

VÍTĚZOVÉ SOUTĚŽE:

I.     KATEGORIE

1. MÍSTO          ELIŠKA CHYSKÁ, ZŠ NOVÉ LÁZNĚ TP

2. MÍSTO          DAVID BENDA, ZŠ NOVÉ LÁZNĚ TP

3. MÍSTO         FEDÁK TOMÁŠ, FEDÁKOVÁ ŠÁRKA, LUČKA MARTIN, SSŠT
   LUNA

II.    KATEGORIE

1. MÍSTO           NATÁLIE LINHARTOVÁ, ZŠ J. PEŠATY

2. MÍSTO           PETRA CVOLIGOVÁ, ZŠ ZBOROVICE

3. MÍSTO           HANIČKA ČAPKOVÁ, TURNOV

III.   KATEGORIE

1. MÍSTO           IVA LUDVÍKOVÁ, ZŠ ZBOROVICE

2. MÍSTO           KLÁRA ALEXANDRA ROUTOVÁ, PLZEŇ

ZVLÁŠTNÍ OCENĚNÍ POROTY:

BEÁTA NOVÁKOVÁ, ZŠ ZBOROVICE

ELIŠKA ELIÁŠOVÁ, SSŠT LUNA

VAŠÍK ČAPEK, TURNOV

SPOLEČNÁ PRÁCE DĚTÍ Z FARY V CHOMUTOVĚ = BERTÍK, MARUŠKA,
            BARUŠKA, ŠTĚPÁNKA, LUCINKA, LUKÁŠEK, JANIČKA, STÁZKA,
           SIMONKA – FARA CHOMUTOV