Beseda o Indii

aneb co jsme se dozvěděli o životě dětí v Indii

V Salesiánském středisku Štěpána Trochty v Teplicích na Luně se uskutečnila beseda o Indii, kterou prezentovala Mgr. Jana Švecová koordinátorka dobrovolnického programu Cagliero. Na základě tohoto projektu mohou mladí lidé prožít rok jako dobrovolníci v salesiánských zařízeních v Indii, Mexiku, Bulharsku, Africe a dalších zemí. Současně s Mgr. Švecovou navštívili Teplice 2 dobrovolníci z Litvy a Sanoj Thomas z Indie, kteří vykonávají svou dobrovolnickou činnost v ústředí českých salesiánů v Praze v Kobylisích.

Beseda s promítáním fotek byla zaměřená pro děti a týkala se převážně života dětí v Indii. Jana Švecová sama během svého pobytu v Indii pracovala ve středisku, ve které se starali o děti bez rodičů. Naše děti nejvíce překvapilo, že ještě v dnešní době můžou rodiče v Indii své dítě prodat. A také, že si některé děti v Indii musí na své živobytí vydělávat, např. čistí boty nebo sbírají na smetišti odpadky a ty potom prodávají jako druhotné suroviny.

Po skončení besedy si děti mohly vyzkoušet některé indické oděvy, což se setkalo s velkým nadšením. Akce se zúčastnilo cca 40 dětí a jejich rodičů.