Brouk Pytlík v Litoměřicích

Kukujové – skupina dětí od 11 do 14 let – se opět sešla na společném víkendu. Občanské sdružení Brouk Pytlík vyhlásilo „rekvalifikační kurs pro nezaměstnané“, a tak jsme nemohli chybět. Konal se 18. – 20. října 2013 v Litoměřicích.

Cestou, v rámci programu, někteří z účastníků vystoupili z vlaku už ve Velkých Žernosekách a jiní zase Litoměřice přejeli a vystoupili až v Křešicích. Obě skupiny absolvovaly zbytek cesty velmi úspěšně pěšky. Když dorazili na místo, čekaly je první náročné úkoly. Každý z těchto úkolů nějak testoval jejich pracovní kompetence, a to v různých oborech. Jako první se ověřovaly kulinářské kompetence, následovaly ekonomické, manažerské a mnoho dalších. Víkend byl totiž koncipován, jako fiktivní rekvalifikační kurz pro nezaměstnané, organizovaný společností Brouk Pytlík.

Během celé soboty si děti zkoušeli různé činnosti, které prověřovaly různé kompetence a předpoklady. Byla mezi nimi i sociální kompetence, při jejímž testování měli možnost poznat nového salesiána, který k nám do Teplic přijde.

Na závěr sobotního programu jsme prožili společenský večer s kurzem etikety a tance.

Na nedělní mši jsme zavítali do litoměřického kostela Všech svatých. Po mši jsme se ještě naposledy vrátili k tématu povolání, ale tentokrát ne jako k zaměstnání, ale k povolání být křesťanem, které má každý z nás.

Magda Barabášová