Bulharský zpravodaj - únor 2018

Přichází únorový zpravodaj s novinkami z nejbližších dní. Život bulharské komunity, českých dobrovolníků, ale hlavně dětí. Nechybí spousta obrázků.

Milí čtenáři,

vítáme Vás u únorového Bulharského zpravodaje. Leden je vždycky trochu okurkovým obdobím, ale vezmeme-li to ale pozpátku, přece jen si vlastní číslo zaslouží. První měsíc v roce totiž uzavírá jeden z největších salesiánských svátků, slavnost Dona Boska. V Kazanlaku i Staré Zagoře je slaví všichni, od dětí přes farníky až po kolemjdoucí, účastí na liturgii a následném kulturním programu.

Co by byl leden bez zimních radovánek? Oč méně bylo ještě před několika lety v Bulharsku zvykem bruslit, o to radostněji tuto aktivitu provozují děti dnes. A nejen bulharské děti. Možná poprvé stál na bruslích také Jean Paul, novopečený člen komunity.

Leden je také jedním z měsíců, kdy proběhne alespoň jeden víkend animátorského kurzu. Fotografiemi přiblížíme tradičně rodinnou atmosféru. Nad zemí se vznášel dokonce i otec “Cvrček”.

Příjemné čtení i druhou polovinu února Vám přeje redakce

redakce Bulharského zpravodaje

Zpravodaj ke stažení a tisku

Brusle

Celá fotogalerie

Animátorské kurzy nevede žádná mafie, ale…

Ačkoli se to podle snímků nemusí zdát, i v bulharsku vedou animátorské kurzy salesiáni. K ruce samozřejmě mají české dobrovolníky, ale i další lidi, sestřičky a bývalé absolventy kurzu.

Celá fotogalerie

Slavnost Dona Boska

27. 1. 2018 jsme řádně oslavili Dona Boska v Kazanlaku. Program jsme zahájili východní mši svatou, kterou celebroval biskup Christo z daleké Sofie. Děti si pro nás připravily pestrý program. Předvedly krásné tance, zazněly písničky a také jsme mohli slyšet národní bulharský hudební nástroj gadulku.

Poté na nás čekalo pohoštění, které připravili kazanlačtí farníci. Všichni jsme si to moc užili.

Eliška Grygaříková

Celá fotogalerie