Cesta Balónem do Plzně za dinosaury, vědou a zábavou

Děti z farního klubu vyrazily ve dnech 11. – 14. 7. 2016 na svůj první prázdninový příměstský tábor do Plzně.

V Salesiánském středisku mládeže se nás ujal vedoucí klubu Balón, Martin Bohata, který nás celým klubem provedl.

Každý den byl nabitý akcí, kde jsme si nejen užili hromadu srandy, ale i jsme se něco nového se naučili, poznali nové lidi, zvířata i svět kolem nás, který vlastně už patří jen do učebnic dějepisu, knížek a filmů.

První velký výlet byl do Techmánie, místa, kde se z vědy stává hra. Zjistili jsme, že Van de Graaffův generátor zaručeně postaví vlasy každému. Někomu hrůzou, někomu statickou elektřinou. Trošku jsme se při přednášce o tekutém dusíku báli o zdraví našeho kamaráda Filipa, který se nechal odvážně dusíkem polít. Dobře to dopadlo a za svoji odvahu sklidil Filip nejen od nás, ale i od publika bouřlivý potlesk. V Techmánii jsme si všichni mohli vyzkoušet, jak náročnou přípravou prochází kosmonauti před letem do vesmíru. Přístroj zvaný gyroskop s námi pěkně zatočil, občas jsme se ocitli i hlavou dolů, ale všichni jsme jízdu zvládli a tak je možné, že jako kosmonauti bychom se živit mohli.

Na další velký výlet jsme jeli do říše zvířat z celého světa, ale i těch, kteří už na naší planetě dávno nežijí. V plzeňské ZOO nás nejvíc zaujal tygr s tygřicí, které jsme se snažili svými mocnými hlasy vyzvat na souboj, ale asi nám nerozuměli. Díky soutěži jsme se dozvěděli, co za šelmy žije v Čechách, kde bychom mohli najít medvěda a trochu jsme si zaběhali. Někdo jako gepard, někdo jako želva.

Po Zoo jsme vyrazili ještě do Dinoparku, místa jako vystřiženého z Jurského Parku nebo Cesty do pravěku. Všude samý dinosaurus. Počasí nám sice nepřálo, ale v dešti vypadali všichni ti dinosauři ještě děsivěji a zvuky, které vydávali, se linuly celým areálem. Všichni jsme se pak ještě stihli vyfotit v tlamě Tyranosaura Rexe a pak už jen rychle domů, abychom nezmokli ještě více.

Dva velké výlety doplnilo ještě pár malých akcí. Například koupání u Majáku nebo skvělé grilování v plzeňské komunitní zahradě, kam nás pozvali spolužáci naší Katky.

V pátek, to už jsme byli zpátky v Teplicích, jsme šli do plavecké haly. Učili jsme se skákat šipky, dělali jsme triky na tobogánu a nakonec jsme šli doplnit energii do McDonalda.

Ten týden utekl jako voda, ale my jsme si ho užili na maximum!

Lucie Procházková