Den dětí

Každoroční akce u příležitosti Dne dětí se opět vyvedly.

Den dětí v prosetickém středisku proběhl v indiánském stylu. Pro děti bylo připraveno 8 stanovišť: rozluštění šifrované zprávy, malování na obličej, určení času, výroba indiánských čelenek, postavení totemu, střelba z luku, slalom na koloběžce a možnost poražení náčelníka ve hře Jungle speed.

Vzhledem k teplému počasí uvítali organizátoři i účastníci zakončení akce vodními radovánkami.

I v trnovanském středisku chtěli Den dětí společně oslavit. Přeci jen by měl být trochu jiný, než jakýkoliv den všední. Bouřka je nezaskočila. V novém středisku je to fajn, dětem se tu líbí.

První z úkolů bylo vyluštění obrázkové tajenky. Menším dětem dělalo problém napsat slovo zeměkoule, ale nebály se požádat o pomoc. Tajenku si také každý musel podepsat celým jménem, tím jsme zjišťovali jeden z našich cílů aby děti znaly své celé své jméno, adresu atd.

Po vyluštění tajenky se děti přesunuly do výtvarky. Malování na balonky mají rády, ale pak už byl čas na sladkou odměnu. Na baru byly rakvičky, které si děti zdobily. K dispozici měly šlehačku, lentilky, barevné sypání, čerstvé jahody, tedy to, co mají rády. K zákuskům si také připravily „koktejl“. Samy si skleničku okrajem ponořily do ovocné šťávy, pak do cukru, nalily si nápoj a dozdobily brčkem.