Děti poznávaly biblický velikonoční příběh

Na Velký pátek dne 6. 4. 2012 proběhl v Zámeckém parku v Teplicích soutěžní velikonoční program pro děti a jejich rodiče. Formou her se děti seznámily s biblickým příběhem ukřižování Ježíše Krista. Do soutěží se i přes chladné počasí zapojilo kolem 50 dětí.

Během necelé hodiny si děti pomyslně prošly poslední dny života Ježíše. Společně s Pilátem byly svědky jeho odsouzení či podobně jako Veronika, která tehdy Ježíši podala roušku na utření, přemýšlely o pomoci lidem v nouzi, nebo kreslily obrázek své maminky na připomínku utrpení Ježíšovy matky. „Nejvíc se mi líbilo, jak jsme luštili tu šifru,“ svěřuje se jedna desetiletá účastnice. 

„Život Ježíše Krista byl plný radostných i těžkých momentů,“ zamýšlí se Ladislav Nádvorník, ředitel Salesiánského střediska, „mnoho z nich může být inspirací i pro náš život bez ohledu na naše vyznání.“  Jako připomínku na Ježíšův život si každé dítě odneslo obrázek zachycující základní události Ježíšova života a malé čokoládové vajíčko.

Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu. Obzvlášť velkou radost máme z toho, že se do pomoci zapojilo i několik mladých lidí z obou středisek!

 

Fotky z akce najdete zde

 

Jana Švecová