Děti putovaly po stopách Štěpána Trochty

V sobotu 14. března měly děti možnost seznámit se formou drobných soutěží s postavou Štěpána Trochty. Odpoledního programu se zúčastnilo téměř 30 děti, některé i se svými rodiči.

Naše středisko je hrdé na to, že nese jméno Štěpána Trochty, slavné postavy severozápadních Čech. V letošním roce si připomínáme 110. výročí narození tohoto litoměřického biskupa. Na celkem osmi stanovištích poznávaly děti poznaly různé etapy života Štěpána Trochty. Závěrečná detektivní kancelář pak důkladně prověřila všechny znalosti, které si děti z jednotlivých soutěží odnesly.
 
Na přípravě programu se kromě pracovníků našeho střediska podíleli také dobrovolníci občanského sdružení SADBA. Tato pražská organizace školí a vysílá dobrovolníky, kteří po dobu jednoho roku pracují v zařízeních pro děti a mládež v Africe, Indii, Mexiku či dalších zemích světa. SADBA stojí také za rozvojovými projekty Adopce nablízko a Darujme vzdělání. Více informací o těchto projektech naleznete na stránkách www.adopcenablizko.cz, www.darujmevzdelani.cz a  www.sadba.org.
 
Za skvělou pomoc na stanovištích děkujeme také Pavlovi, Markovi a Radkovi, našim návštěvníkům nízkoprahového klubu na Luně.