Duben v Proseticích

Co všechno jsme prožili a zažili od půlky března do Velikonoc.

V půli měsíce března jsme ve středisku pořádali bazar oblečení a bot. Tuto akci jsme dělali již v předchozích letech. Nejvíc oblečení donesl vedoucí Pavel a Stáňa, kteří také celou akci korigovali. Děti si mohly za peníze v řádu korun koupit různé oblečení. Byla u toho legrace. Jelikož nedorazilo moc dívek, tak chlapci pojali bazar vtipně a oblékali se i do holčičích věcí.

Ke konci měsíce se konalo již tradiční taneční soustředění se Stáňou, kde se zdokonalovala naše dívčí taneční skupina Little Cats. Bohužel některé dívky byly nemocné, tak jich dorazilo méně. Ale užily si to i tak J

24. března se konala na Luně soutěž Cesta kolem světa, která zde již byla naším druhým střediskem zmíněna. Zajišťovali ji dobrovolníci z Cagliera. I my jsme se zúčastnili. Pojali jsme to jako odměnovou akci pro prvních deset našich nejlepších sběračů bodů. Dětem se soutěžení moc líbilo, nejvíce Sněžný muž, který procházel celou soutěží. Další soutěže pak probíhali formou dobrovolníků v kostýmech stylizovaných do různých států.

Připravujeme se na Zahájení lázeňské sezony, takže připravujeme různé výrobky. Proto jsme také v sobotu 30.3 s dětmi batikovali a savovali trička a další oblečení. Dětem se akce moc líbila a většina z nich tuto techniku dělala poprvé. Šlo nám to dobře a děti u této činnosti vydržely celé odpoledne.

Velikonoce jsme oslavovali dva dny. První den, ve čtvrtek 5.4 jsme dopoledne barvili vajíčka a pletli pomlázky. Vajíčka jsme barvili barvami na vejce a potom jsme na ně malovali lepidly s glitrem, dávali jsme na ně obtisky a obalovali v různých semínkách a potravinářských přísadách. Bylo to fajn, většina dětí říkala, že barvit vajíčka neumí, protože to doma nedělají. Pomlázky si upletli holky i kluci a navštívily nás i děti z klubu z Jeníkova s Táňou, které u nás byly i loňský rok a prožili s námi celé dopoledne.

Pavel jel také s kluky v tento den na pingpongový turnaj do Oseka. Byli tam opravdu dobří protihráči, ale naši kluci se dostali do užšího výběru a byli z turnaje nadšení, ač se neumístili na předních příčkách.

Odpoledne jsme dělali velikonoční večeři, ve stylu poslední židovské večeře Ježíše. Vašek s Janou měli moc hezky připravený program a děti se s radostí zapojily a účastnily všech aktivit. Nejprve jsme připravili beránka ze sekané a nakrájeli zeleninu. Poté jsme připravili všechny další potřebné věci a vystrojili si večeři. Při ní jsme se dozvěděli o posledních dnech Ježíše, koukali na kreslený film o tomto a venku se protáhli při hře. Tuto akci s námi sdílelo i šest dětí z Luny, se kterými Jana přijela.

Velkou akcí pro veřejnost byla Křížová cesta v Zámecké zahradě, do které jsme se zapojili jako vedoucí z obou středisek a také několik dětí, které nám pomáhaly. Děti si mohly hravou formou projít různá zastavení Ježíše. Bohužel byla velká zima a to se odrazilo na počtu účastníků.

Zítra nás čeká pyžamová párty, o které se více zmíním v dalším článku.

 

Fotky ze všech akcí naleznete zde                                                                                                           

 

                                                                                                         Lucie Rupprichová