Farní klub: Sportovní den na horách

Dnes jsme s farním klubem vyrazili na hory. Zajeli jsme se podívat do blízkého Mikulova v Krušných horách.

V Mikulově bylo krásně. Tak modré nebe a intenzivní sluníčko jsme dlouho neviděli. Vyšlápli jsme si na velký kopec naproti sjezdovce a při jezení svačiny jsme se kochali nádherným výhledem. Ze svahu jsme jezdili dolů velkou rychlostí. Moc nás tedy nebavilo, že ten kopec musíme vyběhnout vždy nahoru, ale to nám náladu zkazit nemohlo.

Když už jsme byli trochu unavení, přišla si pro nás babička jedné vedoucí a pozvala nás na teplý čaj s medem a dobrotu, která se jmenovala „boží milosti“. Děda té vedoucí si s námi hezky povídal o tom, jak dělal horníka v dolech a zachraňoval lidi. Babičce jsme dovezli slunečnici pro ptáčky a pak jsme je pozorovali. Těch ptáčků tam ale bylo. To jsme koukali. Pak jsme babičce a dědovi ukázali, jak umíme nad svíčkou poděkovat a jak krásné věci si umíme přát.

Babička nás potom doprovodila na vlak a ještě nám zamávala na rozloučenou. Jeli jsme pomalým vláčkem přes Krušné hory. To byste nevěřili, jak krásný to byl pohled. Když jsme dorazili do Teplic, byli jsme už unavení. Došli jsme spolu na faru, kde na nás už čekali rodiče.