Farní mládež na puťáku

Ve dnech 12. – 14. 5. proběhla víkendovka farní skupiny „Nepojmenovatelní“. Tentokrát to nebyla víkendovka, jaké všichni znají – jednalo se o třídenní puťák, který se nám opravdu vydařil.

V pátek odpoledne jsme se sešli před nádražím, kde jsme si rozdělili společné zásoby jídla a přístřešky. O pár minut později jsme se přesunuli na nádraží, vlakem jsme dojeli do Háje u Duchcova, kde jsme vystoupili, a pěšky, samozřejmě s přestávkami, vystoupali náročnou cestou na samý vrcholek Stropníku, přičemž jsme podporovali české hokejisty v jejich snažení. Na Stropníku jsme v lesíku našli vhodné místo, rozprostřeli plachty a lana mezi stromy a postavili si bydlení na noc. Děti si samy připravily těstoviny na hořácích. Někdo to měl hned, někdo musel nějakou dobu čekat. Ti, kteří byli najedení dřív, šli doplnit zásoby vody, ostatní hlídali ležení.

Druhý den jsme se všichni postupně probouzeli v rozmezí od pěti do sedmi hodin. Jakmile jsme měli všichni rozlepené oči, přišla na řadu snídaně v podobě müsli, ale bez mléka, protože to by na nás bylo už moc těžké. Po snídani jsme vyrazili směr Osek na hrad Rýzmburk a to dlouhou trasou přes Vysokou Mýť, Vlčí horu a nakonec přes Dlouhou louku. Na hradě jsme rozdělali oheň, zapálili hořáky a po půl hodině měli skupinky večeři – těstoviny s gulášem. Po večeři jsme se formou her seznámili s Rýzmburskými pověstmi. Následně jsme na ohni pekli těstové hady a poté se už začalo připozdívat, tak jsme šli spát. Byla jasná noc, a toho někteří využili k opuštění přístřešku a spaní pod širákem.

Neděli jsme začali mší svatou a snídaní, kterou byly opět müsli, poté jsme si sbalili, jak se říká, svých pět švestek a vyrazili do Oseka. Tady nás štěstí opustilo a spustil se déšť. To nám však nevadilo. Před deštěm jsme se schovali v jedné z místních restaurací, kde jsme se občerstvili a zahráli si šipky, šachy a v tomto počasí velmi příhodnou karetní hru Prší. Po skončení deště a krátké návštěvě oseckého kláštera již byl nejvyšší čas jít na autobus domů.

S průběhem víkendovky byli všichni spokojení. Jak řekl jeden z účastníků Matěj Sloup: „Na víkendovce byla dobrá, pohodová atmosféra. Cesta taky fajn, až na některé ty kopce, program se mi taky líbil. Snad jen to občasné bloudění tam být nemuselo.“

Už teď se všichni těšíme na další dobrodružství.

Podepsáni Viki Lanková a Jakub Sloup.