Hledáme dobrovolníky

Věříš, že práce s dětmi má smysl? Věnuj jim kousek svého času. Stačí tvoje ruce a otevřené srdce.

“Obohacuje to moc můj život a nabíjí mě to,“ svěřuje se Věrka, jedna z dobrovolnic salesiánského střediska. Vede v něm jednou týdně klub pro dívky od 8 do 13 let. „Je to sice pro holky, ale občas se mi tam nacpou i kluci, když chtějí být s námi,“ vzpomíná s úsměvem na vtipné chvíle z minulého školního roku. Děti oceňují její živost, stálý úsměv, umění hrát na kytaru a třeba i schopnost roztancovat je při diskotéce.

Hezké vzpomínky si odnáší i Pavlína: „Nejsilnějším zážitkem bylo, když jsem poprvé šla do hudebny a kluci spustili na bicí.“ Do střediska dochází dvakrát týdně. Pomáhá s doučováním, připravuje hry nebo si s dětmi jen tak povídá. „Bydlím kousek od střediska, děti mám ráda, a chtěla jsem dělat něco prospěšného.“  Motivace k dobrovolnictví jsou různé. „Líbí se mi tahle organizace, mají tu kroužky, kluby a dětem se tu opravdu věnujou,“ popisuje své důvody Pepa, který loni vedl kroužek sportovních her.

„Naši dobrovolníci potřebují velkou dávku trpělivosti. Pracují převážně s romskými dětmi a to není vždy lehké. Jejich rodinné a hodnotové zázemí je jiné než u většinové společnosti,“ popisuje zapojení dobrovolníků jejich koordinátorka Jana Švecová. „Ale nejsme-li součástí řešení, jsme součástí problému. A moc si vážím každého, kdo má odvahu se osobně jakkoli angažovat.“

I pro školní rok 2013/14 hledáme dobrovolníky pro práci s dětmi:

doučování
příprava her a výchovných programů pro děti (výlety, přespání ve středisku, jarní prázdniny apod.)

vedení zájmových kroužků (sportovní hry, bicí, breakdance, výtvarka, tanec, kytara, klávesy a další)
asistence v dopoledním klubu pro předškoláky
kancelářské práce (překlady, nástěnky apod.)

Více informací najdete zde.

Nemůžete se sami zapojit? Budeme rádi i za rozšíření informací. Stáhněte si třeba letáček.

Pro zájemce je připravena informační schůzka v pondělí 9. září od 18:00 v Salesiánském středisku na Luně (Jana Koziny 1628, Teplice-Trnovany).

Těšíme se!

Jana Švecová, koordinátorka dobrovolníků