Houslista Josef Špaček vystoupí na benefici pro Salesiánské středisko mládeže

V pondělí 22. února 2016 v 19.00 hod. v Salesiánském divadle v Praze – Kobylisích (Kobyliské nám. 640/11, Praha 8) přivítá Salesiánské středisko mládeže vynikajícího sólistu a koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka.

Delší dobu nebylo jisté, zda se vůbec letos podaří domluvit termín benefičního koncertu pro Salesiánské středisko se sólistou Josefem Špačkem a Smyčcovým kvartetem českých filharmoniků. Kalendář Josefa je totiž přeplněn koncerty nejen v České republice, ale především v zahraničí. Od ledna do dubna 2016 bude vystupovat v Maďarsku, Rakousku, USA, Bolivii, Japonsku, Číně, Holandsku, Španělsku.

Mladý český houslista Josef Špaček na sebe v minulých letech významně upozornil hned několikrát. Česká mutace časopisu Forbes jej pro jeho úspěchy zahrnula mezi „třicítku nejvlivnějších lidí pod třicet“ a v říjnu tohoto roku Josef Špaček obdržel i nejvyšší ocenění Kraje Vysočina.

Ve čtyřiadvaceti letech se Josef Špaček stal v historii České filharmonie jejím nejmladším koncertním mistrem. V roce 2012 se opět zapsal do historie, neboť se jako první český houslista stal laureátem světově nejuznávanější mezinárodní soutěže Královny Alžběty v Bruselu. Jako sólista účinkoval na pěti světadílech pod taktovou významných dirigentů. (Spolupracuje s Jiřím Bělohlávkem, Jakubem Hrůšou, Christophem Eschenbachem, Manfredem Honeckem, Jamesem DePreistem, Asherem Fischem, Royem Goodmanem, Eliahu Inbalem, Rossenem Milanovem a mnoha dalšími). Vystudoval pod vedením renomovaných pedagogů, Idy Kavafianové a Jaime Lareda působících na Curtisově hudebním institutu ve Filadelfii, Itzhaka Perlmana na newyorské Juilliard School a u mnoha dalších.

„Jsem moc rád, že se nám nakonec podařilo doladit společný termín benefičního koncertu pro Salesiánské středisko mládeže. Hrajeme zde s kvartetem každý rok, a již tradičně před odletem na turné do Japonska. Na příjemné publikum a rodinnou atmosféru u salesiánů se vždy velmi těšíme. S kolegy s kvarteta máme radost, že můžeme přispět na dobrou věc.
A tady je to zvlášť důležité, protože se jedná o děti, o jejich správné životní nasměrování,“ říká Josef Špaček.

Na benefičním koncertě pro Salesiánské středisko mládeže se nám Josef Špaček představí nejen jako sólista, ale zároveň vystoupí i jako primárius Smyčcového kvarteta českých filharmoniků společně s Milanem Vavřínkem (housle), Janem Šimonem (viola) a Josefem Špačkem st. (violoncello). Na programu zazní díla J. S. Bacha, A. W. Mozarta, E. Ysaÿe, B. Martinů a další.

Na koncertě, jehož výtěžek bude věnován Salesiánskému středisku mládeže na činnost s dětmi a mládeží, se ale nebude jenom hrát. Hudebníci zavzpomínají i na příhody, které zažili na svých cestách po světě.

Více informací: zde

Rezervace vstupenek: spackova@sdb.cz; tel: 732938172, 283029311