Hygiena

Toto téma se ve středisku na Luně prolínalo šesti týdny. Aktivity byly určeny dětem ve věku 6 – 12 let.

Děti se ve středisku setkávaly s tématy zubní hygiena, vlasy (vši), kašlání a smrkání, mytí rukou, zdravá strava. Každému tomuto tématu byl věnován týden, kdy jsme dětem intenzivněji podávali informace na dané téma.

V týdnu zubní hygieny si děti na výtvarném kroužku vyrobily ústa a zuby. Zúčastnily se přednášky, na které se dozvěděly, jaké potraviny a nápoje jsou škodlivé pro naše zuby a co je to zubní kaz. Pod dohledem zubní hygienistky Blanky Matouškové si na gumovém modelu vyzkoušely jak si správně čistit zuby.

Cílem dalších témat byla především prevence proti možným nemocem, naučit, připomenout a upevnit hygienické návyky dětí.

V týdnu Zdravé stravy si děti vytvářely zdravý jídelníček, naučily se, jaké potraviny jsou pro zdraví vhodné a jaké ne, které zdravotní potíže nám špatné stravování může přinést. Také jsme si řekli, jaké potraviny jsou prospěšné pro orgány v našem těle. Závěrem si děti připravily zdravý pokrm, který si společně snědly.

Děkujeme za drobné dárky Všeobecné zdravotní pojišťovně a dobrovolnici Blance Matouškové za její čas, který nám věnovala pár hodin před porodem dcery Julie. Oběma přejeme hodně zdraví.