Jak nám bylo o prázdninách

Krátké shrnutí našeho prázdninového programu očima účastníků.

Jezdíme rádi na víkendovky na chatu do Svojkova, jen je to tam trošku do kopce. Po čištění zubů jsme si je obarvili tabletou, která ukázala, kdo má zuby čisté, a kdo to ošidil.

My se naučili, jak se chovat v přírodě, rozdělávat oheň, přikládat nebo si opéct buřty na prutu. A také jsme jeli lanovkou na Komárku, to jsem se trošku bála.

Na výletě lodičkou nám pan kapitán půjčil čepici a mohli jsme si vyzkoušet kormidlovat loď. To jsem ještě nikdy nedělal.

Kdybych nejel na prázdniny s vámi, tak bych z nich neměl nic. Líbí se mi, že když máme rozchod, tak se vrátíme včas a nemusí se na nikoho čekat.

My přijeli na minigolf do Bíliny a bylo tam zavřeno, i když mělo být otevřeno. Jen tam pověsili ceduli, že je zavřeno pro nepřízeň počasí. Ale ten den vůbec nepršelo. Ale pak jsme byli v knihovně, kde jsme hráli stolní hry a taky v muzeu a na hřišti.

Já chodila na konci prázdnin na doučování. Prý můžu chodit celý jpříští školní rok, když budu chtít.

Já byla jen na příměšťáku. Šli jsme pěšky až nahoru na Doubravku. Myslela jsem si, že tam nedojdu, šli jsme dlouho a pořád do kopce. Ale pak jsme se mohli rozhlédnout kolem dokola.

Já měl příměstský tábor jako výhru v Sawyho soutěži. Chodím do střediska skoro každý den na doučování i na kroužky a vybral jsem si to za odměnu. Byli jsme i na motokárách, to mě bavilo víc než soutěže u rybníka.

My vyráběli lapač snů, hledali jsme poklad a na Doubravku jsme jeli vláčkem Humboltem. Příští rok tam prý půjdeme taky pěšky.

Já byl v Plzni, mají tam podobné středisko jako my v Teplicích, jmenuje se Vzducholoď. Porazili nás ve fotbale, tak musíme do příště natrénovat. Ale líbilo se mi, jsme dobrá parta.

My si užili výlety, ale líbilo se nám i na terase, když jsme si dělali hamburgry a hráli si na číšníky, kuchaře, uklízeče i hosty. A v IQ parku v Liberci se mi líbilo, že si na ty věci tam můžu sáhnout. je tam třeba ordinace, kde byl rentgen, měření tlaku nebo obrovská pusa se zubama. Jo a taky jsme po cestě hráli karty Prší s cizími důchodci.

Já vůbec nevěděla, že jsou Teplice i na výlety, teď už to vím.