Jak nás znáte?

Páteční odpoledne ve středisku na Luně začalo pro všechny otázkou: „Jak nás znáte?“. Přesně tato otázka byla totiž názvem střediskové odpolední hry, při které měly děti možnost podívat se do všech prostor a kanceláří střediska, tedy i tam, kam běžně nechodí.

Všichni tak poznali nejenom kanceláře paní ředitelky a ostatních pracovníků střediska, ale také se seznámili s jejich pracovní náplní. „Co tady v té kanceláři děláš?“, ptal se nejeden zvědavec, protože všichni se známe z odpolední herny, kroužků a akcí, ale co děláme dopoledne, to už byla velká neznámá. Někteří byli velmi překvapeni, že pracovní doba je 8 hodin a že pracujeme dopoledne na přípravě programu, účetnictví a dalším, abychom následně trávili odpolední čas s dětmi v rámci pravidelného programu střediska.

„Jé, ty to tady máš hezké“, byla jedna z mnoha reakcí anebo „Ty zákony bych číst nemohl, v tom bych se nevyznal“, jsou jedny z mnoha reakcí, které zazněly při příchodu a odchodu dětí z našich kanceláří a zázemí střediska.

Zlatým hřebem odpoledne pak bylo slavnostní odhalení nových nástěnek pracovníků a dobrovolníků střediska. Návštěvníci střediska si tak mohou připomínat, že konkrétní vedoucí nepřipravuje pouze program, kroužky či nedělá doučování, ale také zpracovává doklady, aktualizuje facebookou stránku nebo rád leze po horách.