Jarní prázdniny

Opět jsme dětem nabídli prázdniny na horách i příměstský tábor. Mládežníci vyrazili do Ostravy na fotbalový turnaj.

Na šest dní vyrazily děti z obou středisek společně do Raspenavy. Črnáct dětí doplnil jeden z asistentů, který se po celých šest dní připravoval na roli dobrovolníka. Počasí jim přálo, pršelo až poslední den.
Téma prázdnin bylo podle knihy Jacka Londona „Bílý týden“. Přes den kromě výletů na běžkách probíhaly různé soutěže, jako třeba hledání zlata nebo střílení ze vzduchovky, večer vedoucí z knihy předčítali na dobrou noc. V programu byla i návštěva plaveckého bazénu a IQ Landia. Tam proběhlo setkání s meteorologem i vyplňování pracovních listů. O povedené akci svědčí skutečnost, že všechny děti chtějí jet na hory o jarních prázdninách i v příštím roce.
Jiřina Tétauerová, Tomáš Mareš, Pavel Jůza

Příměstský tábor probíhal pod taktovkou Marušky a Elišky. Nutno říci, že celý týden venku svítilo sluníčko, a tak si děti mohly společně s vedoucími užívat jarního počasí pěkně venku a v přírodě.
Pro děti byly připraveny nejrůznější aktivity a výlety. Nejvíce se jim líbil výlet do Klášterce nad Ohří a hodnotné sbírky porcelánu, které byly v tamním zámku k vidění. Poslední den proběhla Palačinková párty – děti si usmažily hromadu palačinek a udělaly ovocný salát. Celý týden si všichni moc užili.
Maruška Stará, Eliška Fialová

Jarní prázdniny v Ostravě začaly na teplickém nádraží, kde se čekalo na rychlík do Prahy, který nám jel v 9 hodin a 15 minut. Cesta nám trvala hodinu a půl. Dojeli jsme do Prahy, kde jsme čekali na vlak do Ostravy. Dostali jsme na hodinu rozchod v Praze na hlavním nádraží, kde si každý šel buď dokoupit svačinu, nebo koukat po obchodech. Sešli jsme se v ten daný čas a odcházeli jsme na nástupiště, kde nám jel vlak (pendolino) do Ostravy. Cesta nám trvala 3 hodiny. Dojeli jsme do Ostravy, kde jsme nasedli na tramvaj a jeli jsme do Bosca (místního střediska), kde jsme se ubytovali. Poté jsme se sešli v jídelně, kde jsme si rozdělili jednotlivé práce na každý den a seznámili se s programem na každý den.
Ve čtvrtek, druhý den, jsme se vydali do televize Noe, kde nás přivítal ředitel. Pozval nás k sobě do kanceláře, kde jsme chvíli poseděli a poté jsme se vydali na prohlídku. Poté jsme se sešli a v půl 5 jsme se vydali do kostela na mši.
V pátek jsme se vydali do hornického muzea, kde jsme si prošli hornickou šachtu a ukazovali nám, jak to tam probíhalo a co se používalo. Poté jsme se vrátili nahoru a šli jsme na prohlídku hornických záchranářů. Večer jsme se sešli i s místními dětmi a hrály jsme různé hry.
Sobota byla nejdůležitějším dnem pro naše fotbalisty. Odehrával se turnaj o 8 týmech. Umístili jsme se na 3 místě a každý dostal medaili a jeden z nás dostal i cenu za nejužitečnějšího hráče.
A tím se blížíme ke konci. Den odjezdu probíhal tak, že jsme si zabalili věci, uklidili a vydali se na vlak a hurá domů.
Nikola Kůsová a Eliška Eliášová (účastnice akce)