Jarní prázdniny v Jablonci

Někdo objímá stromy kvůli jejich energii, jiný proto, že mu stojí v cestě. Někdo jezdí do Jablonce nad Nisou pro sklo, jiný na jarní prázdniny. V počtu třinácti lidí jsme se sem vydali 21. – 25. 2. 2012 i my zlepšit své lyžařské schopnosti i sami sebe. A podařilo se!

Osm dětí ve věku 10-14 let z obou salesiánských středisek věnovalo pět dní z jarních prázdnin společnému pobytu na faře v Jablonci nad Nisou. Sněhu bylo dostatek a i naprostí začáteční zvládali lyžování bravurně. „Lyžování je super a měl by si to na světě každý zkusit,“ radovala se i Kristýna, která s námi byla letos poprvé. Rekordních 11 kilometrů padlo hned druhý den lyžování, a to i přes nepříjemné deštivé počasí. „Byla tu mezi lidmi skvělá atmosféra, mezi dětmi i vedoucími,“ vyjádřila se i patnáctiletá Míša z trnovanského střediska, která si prvně vyzkoušela roli vedoucí. Absolutní perlou celého týdne se však stala návštěva akvaparku se dvěma dlouhými tobogány a dalšími atrakcemi.

Inspiraci nám celý týden dodával Ježíš a jeho příběhy zapsané v Bibli: milosrdný Samaritán, marnotratný syn i podobenství o hřivnách. Nevěřili byste, jak náročné může být starat se třeba celý den o jednoho člověka, kterého jsme si předtím vylosovali.  Nebo poznávat marnotratného syna při noční stezce odvahy. Odměnou nám byla osobní návštěva samotného Ježíše poslední večer v podání místního otce Oldřicha.  „To, jak nám v setmělém kostele požehnal medailonky s obrázkem malého Ježíška, byl fakt silný zážitek,“ svěřila se dvanáctiletá Jana.

A až pojedete někdy do Jablonce, nechte si od otce Oldřicha vyprávět horor o játrech…

 

Další fotky zde 

 

                                                                                                                Jana Švecová