Jarní prázdniny

Jako každý rok jsme si i letos jarní prázdniny užili na několika místech.

Jarní prázdniny pro děti z Trnovan probíhaly v Teplicích. V  pondělí si děti zahrály bowling, a pak si v prosetickém středisku uvařily polévku a zahrály stolní tenis.
V úterý navštívily Český porcelán v Dubí, v prosetickém středisku se zapojily do soutěže Iron mann, která byla společná pro děti obou středisek. Středa byla pro děti nejatraktivnější – Pampalánie v Ústí nad Labem. Ve čtvrtek jsme si společně na faře vyrobili svícny a po teplém čaji jsme šli na prohlídku Krušnohorského divadla, dostali jsme se do prostor přístupných pouze hercům a zaměstnancům divadla. Na závěr si děti vyzkoušely sami jaké to je zahrát si vlastní etudu “ na prknech která znamenají svět“. Poslední den jsme si prohlédli jak úžasné věci se dají postavit z lega a sami se z něho snažili něco vytvořit, ten den hodně mrzlo a tak nás, opět v prosetickém středisku, zahřál teplý čaj, polévka nám taky dodala sílu, vyluštili jsme si křížovky, prohlédli fotky z celého týdne, ve volných chvilkách využili pingpongový stůl a společně si popovídali o prožitém týdnu. Za Lunu vás zdraví Marie Stará

Prosetické středisko v pondělí nabídlo promítání filmů, v úterý si ve středisku zasoutěžili s Iron manem ve čtyřech disciplínách: krok schod, skok přes švihadlo, skok z místa, sklapovačky na žebřinách. Ve středu vyrazili na bowling, ve čtvrtek do kina na film Pračlověk a celý týden zakončili v Ústí nad Labem, kde navštívili největší trampolínovou halu v České Republice- Jump Ústí.

Třináct dětí z Prosetic zamířilo do Raspenavy, kde jsme měli základnu na faře. Celou dobu nás provázela ledová královna, ze které se ale vyklubala zlá a bojovná žena, která si chce obsadit celý svět. Děti se proti ní postavily a nakonec zvítězily. Za sněhem jsme jezdili na Smědavu, první den jsme se nejprve rozjížděli, ale druhý jsme se již rozdělili na 2 skupiny a ta výkonnější zvládla 21 kilometrů. V pátek jsme měli odpočinkový den, který jsme strávili v bazénu v Liberci a v sobotu jsme opět vyrazili na běžky. Počasí se nám trošku zhoršilo, ale neodradilo to nikoho a výkon podaly všechny děti obdivuhodný. Z krásného prostředí Jizerských hor se nikomu nechtělo. Z Prosetic vás zdraví Helena Janíková.

Koncem týdne byli naši boxeři na Mistrovství ČR v Boxu juniorů v Trutnově. Ubytování byli v roubené chalupě v Dědově, odkud vyráželi na zápasy. Filip Knor získal 2. místo, Petr Dočekal 3. místo. Martin Nejedlý a Dominik Tereschuk bojovali, ale medaily nezískali. Velký dík patří trenérům Romanovi Rusňákovi a Petrovi Randýskovi. Za kroužek boxu vás zdraví Pavel Špivák.