Kde právě slouží salesiánští misijní dobrovolníci?

Indie, Kongo, Zambie, Etiopie a Anglie – to jsou místa, kam již zdárně dorazila nová skupina dobrovolníků. Bulharsko a Indie budou záhy následovat. 18 mladých lidí ve službě těm nejchudším. Kdo a kde že se přesně nachází?

V úterý 9. září se na displeji mobilu objevilo neobvyklé číslo – „+251…“. „Kdo to asi může být?“ – „Ahoj Járo, tak Ti voláme z Etiopie, všichni tři jsme dobře dorazili, úžasně nás přijali a jsme v pořádku… Konečně se nám podařilo koupit místní simku a dovolat se…“

Martin Pawlas, Veronika Májková a Pavel Bradáč tento týden zdárně doputovali do Etiopie na místo své roční dobrovolnické služby.
2 týdny před nimi po jednodenním zdržení ve Vídni přiletěla do konžského Lubumbashi Barbora Miklasová věnovat se dětem ulice v Bakanja Centre.
Zároveň s ní posílil Savio House v Bollingtonu ve Velké Británii Jakub Ludvík. Navazuje tak na 2 roky práce českých dobrovolnic, které byli Angličany hodnoceny velice pozitivně.
A jako první roční dobrovolnice z běhu J odletěla v 2. polovině srpna do Zambie Radka Stránská do díla sester salesiánek, tzv. City of Hope.
Ji už předběhli jen 3 krátkodobí dobrovolníci, kteří během července pomáhali v Bulharsku na letních táborech: Marek Sapák, Jana Horáčková a Hana Vostřelová.

K nim můžeme ještě připočíst dobrovolníky z loňského běhu I, kteří stále slouží:

V jižní Indii v Hospetu Stanislava Matušínová (do konce listopadu 2014);
v Mexiku Dáša Winklerová, které po skončení služby u salesiánů pokračuje na jiném místě (do poloviny listopadu 2014)
a v Bulharsku Vojtěch Kolář, který si svou roční službu o půl roku prodloužil (do ledna 2015)

Na odlet už čekají poslední

Petra Svatoňová na konci září do Zambie,
Jonáš Gloss a Martin Hlaváč do severovýchodní Indie a
do Bulharska na jeden rok Dominik Honěk, Lenka Jelínková a Helena Janíková. Jejich služba se uskuteční i přes to, že nevyšel v Bulharsku projekt EVS v novém programu Erasmus+.

Vítáme všechny, kdo by jejich službu rádi podpořili – lze to velice snadno přes stránky Adopce nablízko.

Více informací a dopisy z míst jejich působením můžete najít na www.adopcenablizko.cz.