Kdo přežije

Tak se jmenovala naše přespávací akce pro děti v Hrobech. A bylo to opravdu drsné, protože jsme venku strávili celý den i noc.

V pátek v 16 hodin jsme se sešli u střediska a vyrazili autobusem do Hrobu, u Černého kostela jsme si zahráli pár her, za které děti sbíraly body sloužící jako platidlo za večeři. Náš „hotel“ byl uprostřed lesů nad Hrobem, na Husovce, místu, které nám zapůjčili místní zálesáci.

Přišli jsme na místo a vydali se do lesa nasbírat dříví, tato aktivita se dětem líbila asi ze všeho nejvíce. Protože už se snášela noc, rozdělali jsme oheň, opekli si špekáčky, zazpívali písničky a nachystali spacáky. Dětem ale začaly krušné chvíle. Musely totiž hlídkovat, po hodinách se v noci střídaly venku a obcházely prostranství u ohně a před přístřeškem, kde ostatní nerušeně spali. Všechny to zvládly a tak se ráno dočkaly zasloužené snídaně.

Abychom poznali město, vydali jsme se do jeho středu a zahráli si hru na náměstí. Mezitím dobrovolník Petr hlídal oheň a po našem návratu jsme mohli začít vařit kotlíkový guláš. Děti si celou akci náramně užily. Zkoušely rozdělat oheň, učily se morseovku. Zvládly vše na jedničku a patří jim velká poklona.

Helena Janíková, SSŠT Prosetice