Krátce z dalších akcí...

… aneb Co se u nás ještě dělo.

Mezinárodní den Romů jsme oslavili přátelským fotbalovým utkáním dvou salesiánských středisek. Teplice zvítězili nad Ostravou 4:2. Součástí oslavy bylo i představení Salesiánského střediska Štěpána Trochty a sdílení zkušeností. Akci předcházela týdenní stáž dvou našich asistentů v Salesiánském středisku v Ostravě.

Děkujeme klukům z kroužku boxu, kteří minulý pátek natřeli zábradlí v prosetickém středisku a plánují ještě jednu brigádu, aby nanesli na zábradlí druhou vrstvu. V sobotu se vydali na oblastní kolo v boxu, kde ze 4 zápasů 3x vyhráli. Alexej Krpič vyhrál kategorii Junior do 75 kg a to mu umožnilo zapsat se na mistrovství České republiky.

V průběhu března a dubna jsme připravili kurz Základy práce na počítači, ve kterém se klienti učili vyhledávání na internetu, základní dovednosti ve Wordu, malování a tvorbě letáku. Podmínkou získání osvědčení byla účast na čtyřech hodinových lekcích a zvládnutí závěrečného testu, což se povedlo dvěma účastníkům.

Druhého setkání asistentů se zúčastnilo 8 mladistvých ve věku 13 až 20 let, kteří aktivně pomáhají ve středisku. Připravovali průběh akce k Mezinárodnímu dni dětí a hráli hry na rozvoj komunikačních dovedností. Třetí setkání je naplánováno na první čtvrtek v květnu.