Křížová cesta jinak

v Teplicích

V pátek 22. 4. uspořádalo Salesiánské středisko Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže netradiční Křížovou cestu pro děti. Místem společného setkání dětí a jejich rodičů byla Zámecká zahrada. Netradičnost tkvěla v tom, že účastníci plnili různé úkoly. Pod obecně známými názvy jednotlivých zastavení se skrývaly různé úkoly, nejen s náboženskou tématikou, ale i z oblasti mezilidských vztahů. Děti soutěžily např. ve skládání puzzle, hrály pexeso, měly za úkol složit báseň nebo vyluštit tajenku apod.   Na zajištění a obsazení jednotlivých zastavení křížové cesty se podíleli nejen zaměstnanci salesiánského střediska, ale i dobrovolníci a přátelé této organizace.  K prohloubení zážitku z celé akce přispělo i vskutku letní počasí. Celkem se sešlo 49 dětí.

Pro rodiče Salesiánské středisko Štěpána Trochty- dům dětí a mládeže zajistilo možnost příjemně prožitých chvil v kavárně blízko Zámecké zahrady.

„ Cílem této akce bylo nejen umožnit rodičům a dětem prožít část dne volna jinak než pasivním sledováním nabízeného programu, ale hlavně objevit další vnitřní symboliku velikonočních svátků. Jsme opravdu rádi, že se naše nabídka setkala s pozitivním ohlasem,“ uvedl ředitel salesiánského střediska Ladislav Nádvorník.

 

Akce byla podpořena: