Kukujové na Zásahu!

Skupinka mládeže ve věku 11-15 let, nazývající se Kukujové, spolu opět vyrazila na akci. A byl to skutečný Zásah!

Víkend se uskutečnil 14. – 16. 3. 2014. Zásah (tak se víkend jmenoval), se odehrál v Teplé u Třebenic (kluci) a na faře v Ústí nad Labem – Střekov (dívky). Právě zde totiž probíhala 2. sv. válka. A stalo se neštěstí. Jeden ze symbolů české státnosti, Staroměstský orloj, byl při náletu zasažen a poničen. Naštěstí obětavě pomohl přímo sv. Václav, patron naší země.

S jeho pomocí jsme obnovili postavy na pražském orloji. Apoštolové jsou již pro mnoho lidí nesrozumitelní. V našem hledáčky se tedy ukázaly postavy inspirativnější i pro dnešní svět. Jedno měly stejně jako apoštolové společné. Do jejich života zasáhl Bůh. Jejich život se tím postupně měnil. „Nejvíce z nich nás oslovila Chiara Luce,“  shodla se většina dívek, „protože i když měla jako mladá rakovinu a pak zemřela, pořád byla optimistická a dodávala druhým kuráž.“  Do orloje se přidali například také papež František, režisér Jiří Strach, Matka Tereza, sv. Augustin, Edit Stein, prorok Eliáš a další.

A co nejvíce oslovilo kluky? Podle jejich slov prý dětská hra „Pepíčku, pípni“ a ranní budíček s příručním kostelním zvonem. Snad i to byl dostatečný zásah do jejich budoucího života 🙂 

Za Kukuje Jana Švecová