Kukujové v Teplicích

Ve dnech 17. – 19. ledna 2014 proběhla další víkendová akce pro farní děti ve věku 11-14 let. Akce se zúčastnilo 12 dětí a 6 vedoucích. Hlavním tématem byla láska a partnerské vztahy.

“V pátek odpoledne jsme se sešli na hlavním nádraží v Teplicích. Odtud jsme jeli do Proboštova, kde nás čekala první hra. Z Proboštova jsme se přesunuli do Salesiánského Střediska v Teplicích, na Luně, kde jsme měli přespávat. Na stolech na nás čekalo překvapení – „Hot Carrot“  v podobě mrkve v rohlíku s omáčkami.

Po večeři jsme hráli „Poštu pro Tebe“ – posílání vzkazů a otázek skupinám (holky, kluci, vedoucí). V sobotu ráno jsme vyrazili na celodenní výlet na Moldavu, kde jsme hráli další hry. Večer jsme hráli scénky na různé situace ve vztahu a jejich řešení. Následovaly další hry na toto téma a potom jsme šli připravovat slíbenou diskotéku.

V neděli ráno jsme se vypravili do trnovanského kostela, kde jsme zpívali spolu s kapelou. Cestou zpátky jsme fotili fotoromány a po příchodu do střediska je upravovali v počítači. Po dokončení jsme si je prohlíželi a na řadu přišlo zhodnocení celé víkendovky. Následoval úklid střediska a sbalení věcí.”

Za Kukuje Klára Klihavcová  

 

Společné víkendy jsou jednou z nabídek farnosti pro děti (mládež) ve věku 11-14 let. Kromě nich se tyto děti scházejí každý týden v pátek od 16:00 na tzv. spolču na faře. Setkání a akce jsou otevřeny i dalším dětem v tomto věku. Zájemci mohou kontaktovat vedoucí pátečních setkání, Magdu Barabášovou, tel. 606528573.