Letní tábor Jítrava 2015

Letního tábora se letos zúčastnilo 22 dětí. Byli jsme v Jítravě, nedaleko Liberce. Cestovali jsme vlaky a autobusy. Letošní táborové téma znělo „Cesta vesmírem“. Byli jsme tedy kosmonauti, kteří každý večer odlétali na jinou planetu.


Planeta čar a kouzel – Společně s dětmi jsme batikovali venku nad ohněm, jako správní čarodějové. Děti to moc bavilo a pro některé to bylo poprvé v životě, co něco vařily v kotli nad ohněm a zážitek o to zajímavější, že to byla oddílová trička, šátky a vlajky. Poté jsme šli všichni do lesa, kde jsme hráli na schovávanou a hledali články čarodějnického kvízu. Všichni se báječně bavili a zapojovali. Po návratu na naší základnu – raketu, jsme se dali do vaření čarodějnických jídel a lektvarů. Každý oddíl stvořil svůj a potom ho společně prezentoval naší porotě i ostatním dětem. Jídla byla úžasně promyšlená, včetně názvů, ingrediencí a vzhledu. Mohli jsme tak vidět a ochutnat jedlé zelené zmije s ropuším okem, či modré šnečí ulity s trpasličími pařáty nebo červený mozek Einsteina s veverčími kostmi. Večer jsme zakončili noční hrou – hledáním ztracené čarodějnice Morgany.
Planeta Země – povídali jsme si např. o tom, jak se na naší planetě chovat k sobě, přírodě i zvířatům. Byli jsme hodně v lese a tam jsme si také postavili týmové domečky.
Planeta vodní svět – Celý jsme si ho užili v aquaparku Babylon v Liberci.
Planeta indiánů – Provázela nás celým dnem indiánka Rudá Růže. Byli jsme hodně v lese, kde jsme hráli různé hry, stříleli z luků, vzduchovky a učili se vázat uzle či poznávat ptáky. Den jsme zakončili táborákem a opékáním uloveného bizona.
Olympijská planeta – Pořádali jsme disciplíny v překážkové dráze, skákání přes švihadlo, skoky v pytli, vybíjenou a další… Odpoledne jsme zažili orientační běh v lese
Iq planeta – Strávili jsme ho celý v IQ Landii v Liberci, z čehož byly děti nadšené a vše si mohly na vlastní kůži vyzkoušet. Navštívili jsme také Planetárium.
Planeta xufonů – Včerejší den jsme strávili na planetě Xufonů (mimozemšťanů). Chtěli jsme se jim přizpůsobit, tak jsme se přemaskovali, abychom zapadli, vymysleli si xufonská jména i schopnosti. Také jsme ve skalách hráli různé xufonské hry a našli xufonský poklad.
Planeta umění – vyráběli vzpomínkové předměty – placky na batohy či trička… Zahráli si fotbal, vybiku a další hry. Večer nás jsme si užili závěrečnou diskotéku, na kterou se všechny děti moc těší.

Stanislava Schöpková