Letní tábor Na Divokém západě

Bylo to neuvěřitelných 9 dní plných zábavy, smíchu, stesku, her a přátelství. Na tento letní tábor žádný z účastníků jen tak nezapomene, protože opravdu je na co vzpomínat.

V sobotu 10.7.2021 se parta 24 dětí rozloučila s rodiči u autobusu a vyrazila vstříc novému dobrodružství. Už cesta autobusem byla velmi napínavá, protože náš pan řidič byl výletník a ještě před dojezdem do Krásné vzal děti na okružní jízdu kolem Ještědu.

První den se děti poznávaly a oťukávaly, ale už tehdy začala vznikat nová přátelství a také 4 soutěžní týmy – Kovbojové, Pistolníci, Indiáni a Banditi. Najednou jsme se ocitli na Divokém západě. Penzion se hemžil klobouky a rudými šátky, lasy a zbraněmi v opascích. Bylo na čase zjistit, jak si ve westernu poradíme.

Některé věci jsou pro divoký západ typické, a tak nesměly chybět ani na našem táboře. Začali jsme jízdou na divokých koních a osedláním nezkrotného býka. Rýžovali jsme zlato, dojili krávy, stříleli z luku a praku a nechyběl ani pořádný dobový country bál.

Během našeho pobytu se k nám donesla informace, že nedaleko penzionu ukryl tajemný bandita svůj lup. Nezbylo nám tedy nic jiného, než se ho vydat hledat. Rozluštili jsme několik zapeklitých hádanek a úkolů, ale nakonec se týmu Banditů podařilo lup najít a ukořistit.

A abychom poznali i krásy okolí, vydali jsme se na Kozí farmu do nedaleké vesnice a na výlet vláčkem na rozhlednu Černá studnice. Výhled na okolí z její výšky byl vážně úchvatný.

A nyní, po příjezdu domů, vstřebáváme veškeré zážitky a těšíme se na to, co zažijeme během dalších letních akcí.