Letní zážitky z Prosetic

Během léta se ve středisku konalo plno akcí. Hned v druhém týdnu července se s dětmi jelo na tábor do Jítravy, kde jsme byli již loni. Tábor byl pojat jako cesta vesmírem a každý večer jsme při řeči kapitána lodi startovali na jinou planetu. Zažili jsme planety kouzel, vodního světa, indiánů, sportu, ufonů, inteligence a dalších. V rámci cest vesmírem jsme přistáli také v Babylonu v Liberci – Vodním světě a IQ Landii. Rozsáhlou fotogalerii z celého tábora najdete na našem střediskovém facebooku – Salesiánské středisko Štěpána Trochty (místo: Prosetice).

Během celého léta jsme hodně chodili s dětmi na různá koupaliště – do plavecké haly v Teplicích, na Kyselku do Biliny (spojenou s minigolfem, kam zavítáme vždy v létě a děti se na akci moc těší). Také na venkovní Barboru a na Márinku. Byli jsme i v aquadromu Most a aquasvětě v Chomutově, navštívili jsme také Aquapalace v Praze, z toho byly děti nadšené a kapacita byla velmi rychle naplněna.

Se staršími dětmi jsme šli na bowling v Teplicích. Pořádali jsme bruslení v Mostě a turnaje ve středisku (ve stolním fotbale a pingpongu) a vítězové měli za odměnu možnost svézt se na motokárách.

Několikrát nás přepadl déšť, tak jsme naši venkovní aktivitu nahradili promítáním filmu či různými soutěžemi v klubu či jsme šli s dětmi na počítače nebo upekli buchtu.

Jako každý rok k nám přijela skupina dětí z DDM Klášterce nad Ohří, která u nás přespává a podnikají výlety s námi, nebo sami.

Hned od 1.9 otevíráme provoz střediska se všemi jeho kroužky. 4.9 se bude konat tradiční velká zahajovací diskotéka, na kterou jste všichni zváni.

Lucie Rupprichová