Lezecký víkend s farní mládeží

První společná víkendovka v novém školním roce nás 17. – 19. října zavedla do Ústí nad Labem. Lezli jsme na horolezecké stěně, dívali se na film, hráli hry a přemýšleli, co se každou neděli odehrává v kostele.

Naše řady prořídly ještě předtím, než jsme se navázali na první lano. Několik Kukujů skolila před začátkem nemoc. Posílili nás naopak dva členové ústeckého spolča – Kryštof a v sobotu i Wanda.  I oni mívají stejně jako my v Teplicích v pátek své spolčo, ke kterému jsme se tento víkend přidali.

Sobota patřila lezení. Zkušení lezci si vychutnali nejvyšší umělou stěnu v České republice, ti méně zkušení se naučili základy lezení a jištění. Vedl nás Jirka Kučera zvaný Trubka (mj. redaktor salesiánského magazínu) z Prahy. Získal si nás hned prvními slovy: „Jsem ten nejkrásnější, nejtlustší a nejsprostější horolezec, tak si na mě dejte pozor!“.

Sobotní podvečer patřil hrám na tematiku mše svaté. Večer pobavil i inspiroval film Na vrchol. V pozdní večer jsme se vydali na cestu naším životem v setmělém kostele. Průvodce nám dělaly tři důležité otázky: Kdo mě jistí? Čeho se držím? Kam chci vylézt? Jako památku jsme si odnesly tři kolíčky s nejdůležitějšími hodnotami v našem životě.

Nedělní úkol byl jasný: vytvořit překladový slovníček z „církevštiny“ do „lidštiny“, který by nám lépe pomohl pochopit, co se odehrává při mši.

Na další společné dobrodružství se těšíme nejpozději v lednu 2015!