Mediální škola I. - PR a reklama

V pátek 4. října odstartoval nový ročník Mediální školy v salesiánském středisku mládeže Brno – Žabovřesky.

K večeru se všichni nadšenci do médií sjeli a pak už začalo poznávání se navzájem, ke kterému pomohlo i několik her. Hlavním programem večera byl „Casting“. Každý si musel projít několika stanovišti. Vyzkoušeli jsme si napsat krátký test, dělat reklamu, pantomimu, vytvořit „reklamní kampaň“ a také jsme absolvovali krátký pohovor, který si obzvlášť ukecaní lidé velmi užili. Castingem jsme všichni prošli a tím pádem jsme byli oficiálně přijati na MEŠku.

Sobotní dopoledne patřilo přednášce Víti Macha, který nás trochu zasvětil do marketingu a PR, přiblížil, o co se vlastně jedná a samozřejmě předal několik zkušeností z vlastní praxe.

Po obědě a chvilce na sport, kterou jsme dostali a někteří si ji jak se patří užili, nastal čas na trochu praxe, proto jsme měli nabídku několika workshopů, kde jsme si vyzkoušeli například tvoření plakátků nebo dostali užitečné rady k tomu, jak správně prezentovat. Pak už přišel klíčový okamžik celého 1. kurzu MEŠ: vymýšlení a hlavně důkladné promýšlení svého celoročního projektu. Na výběr byla témata: PR a reklama, video, fotografie, a žurnalistika. Toho, komu to zní jednoduše, hned vyvedeme z omylu. Nejde jenom o nacvakání pár písmen do Wordu a následné odprezentování něčeho, co je minimálně z poloviny stáhnuté z internetu, nýbrž o projekt, který bude v první řadě startem naší budoucí kariéry, ale i přínosem pro ostatní lidi. A na něco takového už dá pěknou fušku přijít. K tomu jsme samozřejmě měli své patrony, kteří nám nabídli svou pomoc, a většina ji mile ráda přijala.

Poslední částí dne byla všemi oblíbená mediální hra. Jako šílení jsme běhali ve středu města a hledali zadaná místa. Bylo to opravdu zajímavé, protože ani městská policie nám v něčem nedokázala poradit. V neděli dopoledne následovalo představení jednotlivých projektů. Nevěřila bych, kolik skvělých nápadů dokáže pár lidí za takovou chvilku vymyslet. A před skvělým obědem jsme se zúčastnili soukromé bohoslužby, kterou jsme si doplnili i několika hudebními vložkami a na které jsme společně poděkovali a zakončili první víkend MEŠ.

Příští kurz bude zaměřený na foto. Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že už se nemůžeme dočkat, až zase vezmeme kufry a batohy a vrátíme se zpátky do střediska za dalším mediálním dobrodružstvím.

Fotky z prvního kurzu MeŠ si můžete prohlédnout zde.

Terka Mikulová a Adél Konečná

účastnice Mediální školy