Mediální škola připravuje výročí

Hymna, trička, plakátky, videa… Na víkendových setkáních Mediální školy se intenzivně pracuje na propagaci 200. výročí narození Dona Boska.

Mladí lidé z Brna, Ostravy, Prahy, Plzně a dalších měst, kteří v minulých letech prošli Mediální školou, letos nabídli své síly propagaci salesiánského jubilea 2015. Během čtyř víkendů pracují na několika mediálních projektech, které podpoří a zviditelní toto výročí. Podívejte se na fotky!

Propagační materiály

Na prvních dvou víkendech se především pracovalo na výrobě originálních triček, mikin, plátěných tašek, termohrnků a dalších dárkových předmětů s logem výročí. Mezi mnoha návrhy byl vybrán  Don Boskův citát: Běhejte, skákejte, křičte… ale nehřešte! který byl pak znázorněn pomocí jednoduchého komixu. Ve spolupráci se Sadbou jsme propagační materiály objednali pro celou provincii a teď už se můžeme radovat z hotových předmětů.

Hymna

Každá pořádná akce má mít svou hymnu. Co teprve dvousté narozeniny Dona Boska! Jako spojující hudební motiv celého výročí jsme vybrali pop-rockovou novinku italského autora Gilberta Driussi s názvem DA MIHI ANIMAS. S přetextováním do zpívatelné podoby v češtině nám pomohl Milan Tesař z Proglasu a hudebního nastudování se chopila Schola brněnské mládeže pod vedením Štěpána Policera. Během února a března probíhá natáčení hudby a videa, aby písnička mohla vyjít v plné nádheře – s kvalitní nahrávkou a videoklipem.

 Redakce

Práce na propagaci výročí má i své redakční zázemí: dvě účastnice Mediální školy se starají o to, aby se informace o připravovaných oslavách pravidelně objevovaly na webu, v Salesiánském magazínu a na sociálních sítích. Několik jejich článků si můžete přečíst v posledním čísle Salesiánského magazínu (2015/1).

Videopozvánka na Velehrad

V únoru jsme také nastartovali propagaci poutě salesiánské rodiny na Velehradě (8. – 10. 8. 2015). Pro weby a televizi připravujeme oficiální videopozvánku, pro sociální sítě i neformální zvací klípek, abychom na všech frontách dali o akci vědět. Na třetím víkendu Mediální školy se natáčelo s provinciálem přímo na Velehradě.

Grafika

Skupina talentovaných grafiků mezitím vypracovává návrhy plakátků na Salesiánský Velehrad. Můžete se na ně těšit v nejbližší době. Grafická skupina Mediální školy má na svědomí i obrázky salesiánských světců a design citátů Dona Boska na salesiánské stránce Bosco point.