Misijní den Indie

Tento rok v naší farnosti ve spolupráci se salesiánským misijním dílem SADBA probíhá projekt podporující školství pro děti z nejchudších oblastech Indie. V sobotu 12. dubna jsme pro děti připravili celodenní program zaměřený na bližší poznání této země.

Program jsme zahájili misijní modlitbou a písní, následovalo poutavé promítání a vyprávění Jany Švecové, která v Indii působila jeden rok jako dobrovolnice na internátě pro sirotky. Nově nabyté znalosti děti zúročili ve kvízu, pro nápovědu si běhaly na zahradu. Poté jsme se pustili do vaření „Alu GoBI“, výborného směsi květáku, brambor a koření, podávané s rýží. Při obědě nás čekalo malé překvapení – jako praví Indové jsme neměli k dispozici příbor, ale pouze levou ruku! Jako dezert se podával banánový koktejl z kysaného mléka. Kdo zrovna nevařil, vyzkoušel si hrát deskovou hru carromboard, kterou Jana přivezla z Indie. Po obědě nás čekal malý misijní úkol – anketa o Indii. Děti vymyslely pár zajímavých otázek a ve skupinkách se rozběhly po Zámecké zahradě. Někteří lidé věděli, někteří se tak dozvěděli, co je to sárí, Thadž Mahal či kolik ročních období nebo jaké nejčastější jídlo v Indii mají (kuře ani řízek to rozhodně není). Sárí si pak holky na faře samy vyzkoušely a opravdu jim moc slušelo…

Poslední chvíle jsme věnovali hrám i výrobě kokosových kuliček Barí, Barí, které jsme rozdávali příští den v teplických kostelích jako poděkovaní všem, kdo přispěli do postní misijní pokladničky na Indii.

Věrka