Namaluj svého anděla

Salesiánské středisko Štěpána Trochty v Teplicích vyhlašuje 2. ročník výtvarné soutěže „Namaluj svého anděla“. Zapojit se mohou děti i mladí lidé ve věku od 3 do 26 let. Posílat své výtvory je možné až do konce ledna 2014. Soutěž začíná slavnostní vernisáží obrázků z loňského ročníku, která se uskuteční v pátek 22. listopadu 2013 od 18 hodin ve Fokus Kafe v Teplicích.

V minulosti byli andělé pro výtvarníky častou inspirací k vytvoření mnoha uměleckých děl. Zpravidla jsou chápáni jako duchovní bytosti, které do našeho světa přinášejí dobro. „Stejně jako loni jsme velmi zvědaví, jak si postavu anděla představují právě děti,“ těší se na letošní ročník hlavní koordinátorka soutěže, Stanislava Schöpková.

Soutěž je rozdělena do třech věkových kategorií: do 6 let, 8-14 let a 15-26 let. „O vítězích jednotlivých kategorií bude rozhodovat tříčlenná komise,“ objasňuje podrobnosti soutěže Bc. Schöpková, „ocenění autoři si odnesou poukázky na nákup výtvarných pomůcek podle vlastního výběru v hodnotě až do 300 Kč.“  Odměny budou předány 21. února 2014 ve 14 hodin v salesiánském středisku v Teplicích.

Každá práce musí být na zadní straně obrázku čitelně označena údaji o autorovi a jeho práci = název práce, jméno a příjmení autora, věk, adresa, e-mail a telefon. Povoleny jsou všechny techniky. Soutěž se zahajuje vernisáží 22. listopadu 2013 a trvá do 31. ledna 2014. Později odeslaná díla nebudou do soutěže zařazena.

Díla je možné zasílat na adresu hlavní koordinátorky soutěže:

Salesiánské středisko Štěpána Trochty – dům dětí a mládeže 
Bc. Stanislava Schöpková
Rovná 277
415 01 Teplice

telefon: 605426888

email: stanislava.schopkova@teplice.sdb.cz.