Noc s Andersenem

Poslední březnový večer a na apríla bylo v Proseticích živo. Deset dětí a spousta knížek, návštěva výstavy a knihkupectví nebo úklid odpadků.

Akce začínala na dětském hřišti. při hvězdách, stojkách a běhání po trávníku jsme si všimly povalujících se odpadků. Jenže jsme měli povinnosti. Uvařit si večeři, umýt ruce a shromáždit se v čítárně. Na návštěvu za námi přišla

Lída Mráčková a přinesla své oblíbené knížky, ze kterých nám předčítala. Na oplátku jsme jí namalovali obrázky plné jarních motivů. Se spisovatelem Andersenem a jeho životem jsme se lépe seznámili při malé bojovce. V pyžamech jsme se pak uvelebili ve spacákách, kluci si na dobrou noc vybrali předčítání Malého prince, holky oblíbenou knížku Karolíny – Tajemství srdce.

Ráno nás budilo sluníčko, kluci vstávali dřív, a taky měli menší starost s oblékáním a česáním, tak stihli prohlížení další hromady knížek.

Po společné snídani jsme vyrazili do města. V Domě kultury jsme si prohlédli výstavu Namaluj svého anděla. Johanka se vyfotila spolu se svým obrázkem, který do soutěže namalovala ve Farním klubu.

V knihkupectví Dobrovský jsme si prohlédli spoustu knížek. Slečna prodavačka nás pochválila, že nerušíme ostatní návštěvníky. Knížky jsme si prohlíželi opatrně a potichu a dostali jsme od ní za odměnu bonbony, záložky do knížek a časopisy s rébusy. Ty jsme si uložili do batohu, protože na zpáteční cestu jsme potřebovali obě ruce volné. Rozhodli jsme se totiž vylepšit naše město sesbíráním odpadků. Aby to byla zábava, počítali jsme si je. Ondra s Cyrilem jich nasbírali téměř pět set. Ale činili jsme se všichni. Takže jsou teď park, hřiště a kousek sídliště o něco krásnější.