Nový školní rok ve středisku zahájen!

V Proseticích i na Luně jsme slavnostně zahájili nový školní rok a zároveň sbírali 200 bodů u příležitosti slavnostního roku 200. výročí narození zakladatele salesiánů sv. Jana Boska.

Máme vynikající zprávu! V obou našich střediscích jsme opět  zahájili nový školní rok. Pro všechny jsme připravili zajímavý program, kroužky, výlety, víkendové akce a spoustu dobré zábavy.

Na konci prvního týdne školního roku jsme v Proseticích připravili zahajovací diskotéku spojenou s doprovodným programem a na Luně sportovní odpoledne, při kterém jsme sbírali 200 bodů pro Dona Boska.

V průběhu sportovních soutěží si účastníci připomněli celosvětové srpnové zahájení slavnostního roku 200 let od narození zakladatele salesiánů sv. Jana Boska, italského kněze a světce, který žil v Itálii v 19. století a narodil se 16. srpna roku 1815. Oslavy výročí 200 let od jeho narození budou probíhat v průběhu celého školního roku a v České republice vyvrcholí příští rok v srpnu na Velehradě. Také naše středisko se k celoročním oslavám tohoto výročí připojilo a celý rok bude u této příležitosti připravovat zajímavý kulturní a sportovní program.

V pátek bylo na trnovanské Luně připraveno celkem 10 stanovišť. Všichni si mohli ověřit své dovednosti. Skákali jsme na trampolíně, dělali žabáky, malovali 200 srdíček, pili 200 ml limonády, navlékali 200 korálků aj.

V Proseticích bylo páteční odpoledne ve znamení zahajovací diskotéky, která byla spojena s představením divadla Krabice, které si pro nás připravilo „Mrkvomen“. Tak jako každý rok i letošní zahajovací diskotéka byla doplněna soutěžemi  a dalším programem. Kdo chtěl, mohl si zkusit židličkovanou, kreslení aj. Také v Proseticích jsme si připomněli rok sv. Jana Boska. Čtyři soutěžní družstva měla za úkol 200x přeskočit přes švihadlo. Že je to jednoduché? Můžete si to sami někdy zkusit a uvidíte.

Přejeme všem žákům a studentům škol, ať se jim následující školní rok co nejvíce vydaří a budeme se těšit na společná setkání při akcích pořádaných naším střediskem.

 

 

Další fotografie si můžete prohlédnout v přiložené galerii.