Oslava Dona Boska

Běžel rychlostí vlaku! Kdo ? No přece Don Bosco. Jako mladý student se utkal s holedbajícím se komediantem, který tvrdil, že ho nikdo nepředběhne. Sázka, start, běh městem, kličkování mezi uskakujícími chodci, cílová meta a vyhrává mladý student Jan Bosco.

Asi takto vypadal jeden z motivačních úryvků, který odstartoval soutěžní disciplínu Běh mezi kužely. A byly další: paměťová „kimovka“, která zrcadlila, jak se z učebnice gramatiky „čtou“ dějiny Itálie, když se zapomene učebnice, překážková mrštnost připomínající jeho akrobatické a kejklířské nadání, síla družstev poměřovaná zdvihem hráče…

Zkrátka co disciplína, to jedna schopnost Jana Boska, jehož výročí úmrtí žádné salesiánské středisko nemůže opomenout. Před vyhlášením výsledků nás světec osobně navštívil a prozradil nám, že každý z nás své vlastnosti, schopnosti může použít různým způsobem: může jimi škodit, konat zlo (pc viry, drogy…) nebo je rozvinout pro dobro, pro kamarády (děti měli nepřeberné množství nápadů)… a že nám drží palce, aby se nám to druhé dařilo!

Po vyhlášení vítězů jsme se pustili do skvělého perníku z kroužku vaření s podobiznou dona Boska, protože ho máme rádi.  Díky všem, kteří se podíleli na přípravě této malé slavnosti. Už se nemůžeme dočkat příštího roku: 200 let od narození sv. Jana Boska!

Fotografie z dnešního dne si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii.