Oslava Vánoc na Luně

„Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátele,“ ozvalo se ve čtvrtek 20. 12. přesně v 15:30 v klubu na Luně. Právě odstartovala vánoční besídka.

Díky fotopříběhu, který jsme s dětmi nafotili minulý týden, se i ostatní seznámili na začátku s příběhem malého Ježíška. Vyráběli jsme ozdobné kolíčky jako dárek, zkoušeli si vánoční zvyky – pouštění lodiček, krájení jablek a lití vosku. Odvahu k vystoupení našla i dvanáctiletá Eliška – zahrála koledu, kterou se naučila v kroužku kláves. Soutěž ve sbírání puzzle pak rozehřála i všechny ostatní.

„Ctěné obecenstvo,“ četli jsme ke konci nevěřícně nápis v novinách, „z důvodu lidské špatnosti jsme se rozhodli tento rok nebýt. Vaše Vánoce.“ Vánoční pohádka o naštvaných Vánocích se nás naštěstí ale netýkala. Na konci besídky se rozzářil i náš adventní dům, ozdobený více než 50 okénky. Každé okénko znamenalo totiž jeden dobrý skutek, který někdo udělal během adventní doby.  Budeme-li v dobrém pokračovat i další rok, nemusíme mít strach. Vánoce zase bude a budou hezké.

Jana Švecová