Oslavy 20. výročí činnosti Salesiánů v Teplicích

byly velkolepé

V Teplicích jsme si připomněli 20. výročí působení Salesiánů v tomto městě. Oslavy byly rozloženy celkem do tří akcí:

Ve čtvrtek 11.11.2010 si tuto událost připomněli návštěvníci koncertu Lucie Bílé, který se konal v kostele Jana Křtitele na Zámeckém náměstí. Koncertu se zúčastnili zástupci několika firem, kteří činnost střediska různým způsobem podporují. Hostem byl rovněž kníže Jeroným Clary-Aldringen.

Další připomínkovou akcí byla mše v Šanově v neděli 14.11. Bohoslužbě předsedal P. Miroslav Maňásek, který od roku 1990 středisko řídil. Mše se mimo jiné zúčastnili JUDr. Ing. Jaroslav Musial, MUDr. Jan Ševčík a bývalý provinciál salesiánů Benno Beneš, kteří se tehdy o otevření zasloužili.

Na začátku účastníci vyslechli krátké hodnocení významu Salesiánské činnosti od JUDr. Ing. Jaroslava Musila. Benno  Beneš a MUDr. Jan Ševčík připomněli události související se založením střediska v Šanově. Jaroslav Janšta krátce zrekapituloval historii Salesiánů na Teplicku od roku 1946, vzpomněl přínos působení Salesiánů od roku 1968 pro něho a jeho vrstevníky.

Oslavy završilo přátelské setkání s prezentací fotografií z činnosti střediska, které se konalo dne 16.11.2010 v prostorách Salesiánského střediska na Luně v Teplicích. Naše pozvání přijali i bývalý senátor JUDr. Ing. Jaroslav Musial a současný senátor a primátor města Jaroslav Kubera. Primátor Jaroslav Kubera ve svém krátkém proslovu vyzdvihnul pozitivní působení Salesiánského střediska Štěpána Trochty při řešení problémů sociálně vyloučených komunit v Teplicích. Akce se zúčastnili také sponzoři a četní dobrovolníci, jimž patří naše velké poděkování za podporu a nezištnou pomoc při provozu střediska.