Oslavy Dona Boska v teplickém středisku

Pár dětí postává u kreslených obrázků na zdi. To tu néééni, stěžují si neustále. Není lehké najít třeba, proč bil Jeník ve snu kluky. Do celotýdenní soutěže o Donu Boskovi se i tak zapojilo 50 odvážných dětí. Soutěž vyvrcholila osobním setkáním s pěti (!) Dony Bosky a turnajem ve stolním tenise.

Během soutěže měly děti za úkol odpovědět každý den od pondělí do čtvrtka na pět otázek ze života Dona Boska. Jako nápověda jim sloužily kreslené obrázky o životě Dona Boska. Vítězové si odnesli batoh, tričko s logem středisko, kšiltovku s logem Dona Boskem nebo indické přívěsky na klíče. Zde jsou:

Kategorie mladší (6-13 let):       

1.       Dominik Decker  (15 správných odpovědí)

2.       Hasanová Benny (15 správných odpovědí)

3.       Špivák Pavel (14 správných odpovědí)

Kategorie starší (14 – 26 let):

1.       Pavel Šimůnek (19 správných odpovědí)

2.       Míša Bártová (15 správných odpovědí)

3.       Adam Majrych (14 správných odpovědí)

 

Vyvrcholení celé soutěže přišlo ve čtvrtek 2. 2. 2012, kdy nás navštívil otec Benno, jeden z místních salesiánů. Na fotkách nám ukázal, co má Don Bosco společného s naším střediskem. Na děti čekalo po středisku pět Donu Bosků v různém věku. Zatímco třeba „desetiletý“ Don Bosco hodně sportoval, a tak musely děti splnit různé sportovní úkoly, “sedmdesátiletý“ Don Bosko už jen vsedě vyprávěl, jak posílal své salesiány do různých končin světa. Na oplátku mu děti musely zatancovat na africkou hudbu.

 

                                                                                                Jana Švecová