Pavoučí den pro děti slavil úspěch

Sluníčko, teplé počasí a Pavoučí den organizovaný Salesiánským střediskem Štěpána Trochty přilákaly v pátek 14. června do Zámecké zahrady v Teplicích přes sto dětí. Šest pavoučích soutěží prověřilo jejich schopnosti ze všech stran. Odvahu našly i některé maminky.

„Já jsem se bála, že tady budu muset sahat na pavouky,“ svěřuje se sedmiletá Natálka. „A já zase že spadnu z toho lana, jak jsme po něm museli přelézt,“ doplňuje ji o něco starší Monika. Všechny děti ale nakonec zvládly atrakce na jedničku. Přelézání lan, házení míčkem do pavučiny, prolézání pavučiny i slalom na koloběžkách.  Z dětského koutku si na památku odnášely vlastnoručně vyrobeného pavouka. „Je tu super akce, děti se skvěle vyžijí a mají tu zase něco nového,“ pochvalovali si program i někteří z rodičů. Do soutěží se zapojilo i dvacet dětí z Fondu ohrožených dětí – Klokánku z Teplic-Trnovan. Akce se uskutečnila i díky programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.

Pavoučí den jednou z  akcí, které naše středisko připravuje pro širokou veřejnost. S podobnými soutěžemi je možné se setkat vždy v dubnu u Luny v Teplicích-Trnovanech či v květnu na Lázeňské sezoně. Tradicí se stala i připomínka velikonočních událostí na Velký Pátek formou her pro děti. Vstup bývá vždy zdarma či za dobrovolný příspěvek.