Pavouci zahájí školní rok

U příležitosti zahájení školního roku jsme připravili pro děti soutěžní program. Proběhne na dětském hřišti u pyramidy na Luně v Teplicích-Trnovanech ve středu 11. září 2013 od 15:30 do 17:00 hodin. Na děti čekají lanové aktivity a další soutěže na téma „pavouci“.

Děti si na soutěžních stanovištích vyzkouší nejrůznější úkoly. „Procvičí si rovnováhu při přechodu na laně,“ popisuje hry koordinátorka programu Miluše Lifková, „nebo budou muset například prolézt sítí z provázků.“ Na konci čeká na děti překvapení. Ve volném čase se kromě toho mohou naučit hrát pétanque a seznámit se s nabídkou kroužků a programů na tento školní rok. Zvaní jsou i rodiče dětí, kteří chtějí blíže poznat aktivity Salesiánského střediska Štěpána Trochty. Vstup je zdarma. V případě deště budou soutěže přesunuty do areálu Luny.

Salesiánské středisko bude tento školní rok otevřeno opět každý pracovní den odpoledne. Děti mohou přijít, napsat si úkoly, doučit se něco do školy, půjčit si různé hry, zúčastnit se zájmového kroužku (kytara, tvoření, sportovní hry a další) nebo jen tak posedět a popovídat s některým z kamarádů nebo vedoucích. Mladí lidé nad 13 let využívají dále pomoc sociálních pracovníků např. při hledání brigád, psaní životopisů či doprovodu na úřady. Pomocnou ruku nabízíme také sociálně slabším rodinám s dětmi.

Jana Švecová